Gimnazjum nr 4 mistrzem siatkówki

2017-01-26

Gimnazjalistki i gimnazjaliści z gnieźnieńskiej „ Czwórki” z Winiar zdobyli mistrzostwo Gniezna w siatkówce. Pokonali swoich rywali z pozostałych gimnazjów z Pierwszej Stolicy Polski podczas dwudniowego turnieju.

W hali sportowej Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie rozegrane zostały mistrzostwa Pierwszej Stolicy Polski w siatkówce dziewcząt i chłopców. Rywalizacja trwała dwa dni. W pierwszym dniu swoje pojedynki rozegrały dziewczęta, a w drugim chłopcy. W kategorii dziewcząt rywalizowały trzy szkoły: Gimnazjum nr 1, 3 i 4.

W poszczególnych meczach padły następujące rezultaty:
Gimnazjum nr 3 – Gimnazjum nr 1  ( 1:2 )
Gimnazjum nr 4 – Gimnazjum nr 3 ( 2:1)
Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum nr 4 ( 0:2)

Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło gimnazjalistkom z czwórki, przed gimnazjalistkom z trójki i jedynki.

Również w kategorii chłopców, pierwsze miejsce przypadło gospodarzom, gimnazjalistom z czwórki. Drugie zajęli gimnazjaliści z jedynki, trzecie z trójki a czwarte z gimnazjum nr 2.

W poszczególnych meczach padły następujące wyniki:
Gimnazjum nr 4 – Gimnazjum nr 3  ( 2:0)
Gimnazjum nr 2 – Gimnazjum nr 1  (0 :2 )
Gimnazjum nr 4 – Gimnazjum nr 1  ( 2:0)
Gimnazjum nr 3 – Gimnazjum nr 2 ( 2 :0)
Gimnazjum nr 4 – Gimnazjum nr 2 ( 2 :0)
Gimnazjum nr 3 – Gimnazjum  nr 1 (0:2)

Mistrzostwa przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 4. Najlepsze zespoły otrzymały puchary i medale.