Gimnazjum z Kiszkowa na obozie sportowym!

2014-07-25

Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie po raz kolejny mogli wziąć udział w zorganizowanym przez Urząd Gminy w Kiszkowie wypoczynku letnim. Tym razem organizatorzy postawili nie tylko na rozwój talentów sportowych, ale również plastycznych i językowych. W dniach 14-20 lipca b.r. odbył się w miejscowości Wałcz Obóz Sportowy. Wzięło w nim udział 41 gimnazjalistów i 4 członków kadry (Hanna Czosnowska, Marieta Brzozowska, Marta Jóźwiak i Mariusz Czosnowski).

Po przyjeździe do szkoły w Wałczu, uczestnicy zostali zakwaterowani w kilkuosobowych salach. Do stałej dyspozycji mieli halę sportową z trzema pełnowymiarowymi boiskami do gry w piłkę siatkową, salę do zajęć plastycznych i językowych, boiska rekreacyjne. Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w dwóch treningach siatkarskich i zajęciach językowych oraz zostali podzieleni na 6-osobowe grupy, które przez cały okres trwania obozu rywalizowały między sobą w ramach Spartakiady Obozowej. Otrzymali również koszulki obozowe ufundowane przez sponsora, które były miłym zaskoczeniem dla uczestników.

Każdy następny dzień, jak przystało na obóz sportowy, rozpoczynał się rozgrzewką na boisku rekreacyjnym. Po śniadaniu i po obiedzie odbywały się zajęcia programowe w ramach, których młodzi sportowcy i angliści doskonalili swoje umiejętności gry w piłkę siatkową oraz rozwijali zdolności lingwistyczne.


W ramach Spartakiady Obozowej zorganizowano liczne konkurencje: Szukaj a Znajdziesz, Quiz Obozowy, Koszulka Wakacyjna i wiele innych. Oprócz rywalizacji spartakiadowej, uczestnicy wzięli udział w wielu konkursach. Były to: konkurs czystości, konkurs na logo i nazwę pokoju oraz okrzyk, konkursy wiedzy obozowej i wiele innych.


Podczas obozu realizowano również zajęcia w ramach Programu Profilaktycznego ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki alkoholowej.

Trzeciego dnia obozu odbyła się wycieczka do kina „Tęcza” na film pt. „Transformers”. Po wyczerpującym treningach uczestnicy obozu mogli relaksować się podczas plażowania na kąpielisku „Tawerna” w Wałczu.

Ostatniego wieczoru wszyscy zebrali się w hali sportowej na uroczystym podsumowaniu obozu. Rozpoczęło się ono wręczeniem nagród dla najaktywniejszych obozowiczów. Następnie wyłonieni zostali zwycięzcy Spartakiady Obozowej oraz innych konkursów. Każdy uczestnik zgrupowania otrzymał nagrodę w postaci sprzętu sportowo-rekreacyjnego i słodyczy.  

Atrakcje i upominki mogły zostać ofiarowane dzięki hojności sponsorów, którymi byli:
Urząd i Wójt Gminy w Kiszkowie
Stacja Kontroli Pojazdów BARON
pan Marek Tasiemski - firma TASK w Kiszkowie
pani Małgorzata Widok i pan Marian Belter – firma BIS-BEL
pan Robert Marcinkowski- AUTO-MYJNIA w Kiszkowie
Restauracja Wełnianka w Kiszkowie
Pizzeria AdamuS w Kiszkowie
Firma AGROBUD w Kiszkowie
UKS Spartakus Kiszkowo

 

Wszystkim osobom i instytucjom, które umożliwiły realizację obozu- SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


Kierownik obozu - Hanna Czosnowska + foto

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,gimnazjum-z-kiszkowa-na-obozie-sportowym.html