GKR Tytan Gniezno na czwartym miejscu w Polsce w rugby 7

2018-06-26

Tylko albo aż o jedną lokatę poprawili się względem poprzedniego roku rugbiści gnieźnieńskiego Tytana, którzy w minioną sobotę 23 czerwca rozegrali turniej finałowy Mistrzostw Polski Rugby 7 w Poznaniu.

Wydawało się, że gnieźnianie doskonale weszli w turniej finałowy wygrywając w pierwszym meczu grupowym z AZS AWFiS Gdańsk Rugby 7 36:7. Następnie na Tytanów czekał najbardziej wymagający przeciwnik w turnieju RC Lechia Gdańsk, lecz rugbiści z Gniezna nie zamierzali tanio sprzedać skóry i rozegrali bardzo wyrównane spotkanie, które mogli nawet wygrać. Niestety w tym meczu kontuzji doznało dwóch podstawowych zawodników łącznik ataku Sebastian Graczyk oraz środkowy Jędrzej Niedzielski. Nieprzemyślanie ułożony terminarz spotkań oraz ww. urazy podstawowych zawodników okazały się gwoździem do trumny dla gnieźnieńskiego Tytana. Otóż najważniejsze mecze ten wysoko przegrany mecz półfinałowy z KS Posnanią oraz mecz o brązowy medal z Orkanem Sochaczew Tytani rozegrali w ciągu 40 minut (dla porównania przerwa pomiędzy meczami w Grand Prix Series to 2,5 h). Co więcej gdyby nie drobna korekta wprowadzona w trakcie zawodów to naszym zawodnikom przyszło by grać praktycznie trzy mecze pod rząd z 15 minutową przerwą!

Nie byliśmy przygotowani ani motorycznie ani mentalnie na taki rozwój wydarzeń. Wiedzieliśmy, że murawa stadionu przy Słowiańskiej nie jest w najlepszym stanie i sądziliśmy, że to ona będzie największą przeszkodą dla nas. Okazał się nią niestety kompletnie nieprzemyślany harmonogram gier. Większość zawodników nie jest przystosowana do dużego wysiłku i gry na największych obrotach bez odpoczynku. Ciężko w 10 minutowej przerwie złapać oddech, a co dopiero walczyć o medal po meczu z Mistrzem Polski. Niemniej jednak pragnę potwierdzić, że tego dnia lepszymi zespołami była Posnania oraz Orkan i to im zaraz po Lechii Gdańsk należą się największe brawa. To aktualni medaliści Mistrzostw Polski 2018 - powiedział trener GKR Tytan Gniezno Robert Bosiacki.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartosz Kubalewski, zawodnikiem ataku Kevin Bracik, a młyna Hugon Noszczyk.