GKS Gułtowy pokonane po raz drugi!

2017-04-02

W niedzielne przedpołudnie 2 kwietnia zespół Piasta Łubowo, w ramach XV kolejki rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1 a drugiej serii mistrzowskiej rundy rewanżowej podejmował na inaugurację na własnym trenie zespół GKS-u Gułtowy.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Piasta Łubowo, w stosunku 3:1, była to druga wygrana podopiecznych Arkadiusza Kościańskiego z zespołem z Gułtów. Jak pamiętamy w pierwszy meczu rozegranym jesienią 2016 roku na trenie niedzielnego rywala łubowian górą również okazali się piłkarze Piasta ogrywając wtedy zespół z Gułtów w stosunku 5:0.

Przechodzą jednak do tego co działo się na boisku w Łubowie, podczas niedzielnego meczu. To spotkanie w większości toczyło się pod dyktando gospodarzy. Już w 15 minucie prostopadłe podanie Krystiana Grzesiaka, w sytuacji sam na sam wykorzystał Kamil Maciejewski i było 1:0 dla Piasta Łubowo. Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji był kapitan Piasta, Damian Grzesiak. Lecz po strzale z 16 metra piłka minimalnie przeszła obok słupka. W drugiej połowie, kibice zobaczyli 3 bramki. W 70 minucie goście doprowadzili do remisu 1:1. Również w sytuacji sam na sam stanął napastnik Gułtów i pewnie pokonał dobrze spisującego się Macieja Kołodziejczaka. Piast odpowiedział już 2 minuty później! Po rajdzie lewą flanką Macieja Adamskiego i podaniu na 5 metr, środkowy pomocnik Piasta w 63 minucie pewnie umieszcza piłkę w siatce i wyprowadza łubowian ponownie na prowadzenie 2:1. Ostateczny cios łubowianie zadali w doliczonym czasie gry w 93 minucie. Dośrodkowanie Adriana Wachonia wykorzystał nie kto inny jak najlepszy strzelec GKS-u Damian Grzesiak i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 3:1.

Do ligowej tabeli Piast dopisuje 3 punkty. A już za tydzień derby powiatu, Fara Pelikan Żydowo-GKS Piast Łubowo! Do meczu dojdzie w Żydowie w sobotę 8 kwietnia o godzinie 16.0o.

Skład: Maciej Kołodziejczak, Paweł Kulczak, Przemysław Wolniewicz, Łukasz Reszelewski, Tomasz Wiśniewski, Damian Grzesiak, Karol Szwajcowski (81` Michał Kanclerz), Filip Adamski, Kamil Maciejewski (68` Kamil Worbs), Robert Grzesiak (62` Maciej Adamski), Krystian Grzesiak (89` Adrian Wachoń)