Gnieźnianie bez zwycięstwa w futsalowych mistrzostwach Polski U-15

2023-02-04

W dniach 27-29 stycznia w Ustce rozegrany został turniej finałowy mistrzostw Polski U-15 w futsalu.

W zawodach wzięła udział drużyna Klubu Sportowego Gniezno złożona również z zawodników trenujących w Mieszku. Gnieźnianie trafili do grupy II wraz z gospodarzem turnieju - Jantarem Ustka oraz TAF Toruń i Clearexem Chorzów. Niestety, podopieczni trenerów Adama Heliasza i Mateusza Bartkowiaka nie zdołali awansować do fazy finałowej usteckiego turnieju przegrywając kolejno z Jantarem 1:3, TAF 0:6 i Clearexem 1:3.

Według trenera Adama Heliasza sam awans gnieźnian do turnieju finałowego MP jest już sporym sukcesem, tym bardziej, że ostatni raz KS Gniezno był na takich mistrzostwach 10 lat temu.

Skład KS Gniezno U-15:

Bartosz Stachowiak, Szymon Labrenz, Sebastian Ochowiak, Jakub Bogucki, Dymitri Rydzyński, Marcel Konieczny, Michał Piotrowski, Mateusz Drzewiecki, Aleks Karpiński, Antoni Kornecki, Filip Wiechciński, Janek Fuszpaniak, Nikodem Walkowiak, Filip Garczyński. Trenerzy - Adam Heliasz i Mateusz Bartkowiak, kierownik drużyny - Krzysztof Konieczny.

Mistrzem Polski został Rekord Bielsko-Biała pokonując w finale GKS Futsal Nowiny 4:2. W meczu o brązowy medal Legia Warszawa wygrała w identycznym stosunku z Jantarem Ustka.