Gnieźnianie na Światowych Turniejach karate

2022-07-06

W ostatnim tygodniu oczy całego Światowego Karate zwrócone były na Chorwacką Poreć, która była organizatorem kolejnego turnieju światowej Ligi Karate YouthLeague oraz Pucharu Świata WKF U21.

Do walki o kolejne punkty rankingu stanęło ponad 2000 zawodników z 55 krajów w tym dwójka gnieźnian Jolanta Woźniak oraz Arkadiusz Kwaśniewski. Oboje zaprezentowali się ze świetnej strony dochodząc do strefy medalowej i oboje zajęli bardzo wysokie 5 miejsce w swoich konkurencjach.

Arkadiusz kumite U21 -60kg
Jolanta     kumite U14 -42kg

Swoje walki wygrali z reprezentantami Anglii, Chorwacjii, Niemiec, Bośni i Hercegowiny.

Jest to kolejny kapitalny występ młodych zawodników Klubu Karate KUZI Sport na światowej imprezie. Dla przypomnienia Arkadiusz w dniach 10-12.06 zadebiutował w KARATE1 SERIES w Kairze, a Jolanta w Limassol zdobyła swój pierwszy medal (brązowy) w Światowej Lidze Karate WKF, dzięki któremu przeszła do historii jako pierwsza i jak na razie jedyna gnieźnianka z takim sukcesem!!