Gnieźnianie w Toruniu bez medali, ale z rekordem życiowym

2017-02-14

W dniach 11-13 lutego w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema w Toruniu odbyły się halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Młodzi lekkoatleci przystąpili do rywalizacji tuż po zmaganiach światowej czołówki biorącej udział mityngu Copernicus Cup (IAAF World Indoor Tour).

Ogółem do mistrzostw  w obu kategoriach wiekowych zgłosiło się  niemal tysiąc  zawodniczek i zawodników z całego kraju. Barw MKS Gniezno broniło troje podopiecznych Hanny Szymańskiej i Pawła Gorczyńskiego rywalizujących wśród juniorów młodszych.  Najlepiej zaprezentował się Jakub Lewandowski, który minimalnie przegrał walkę o awans do czołowej „szóstki”  w eliminacyjnym biegu na 600 metrów ustanawiając rekord życiowy - 1:25,89. Występując w finale B zajął trzecie miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na 9. pozycji w mistrzostwach. Trzynaste miejsce w biegu na 1000 m zajął Kacper Kwapiszewski - 2:41,80.  W rywalizacji  juniorek młodszych na najdłuższym dystansie 2000 m Julia Kossakowska zajęła 16. miejsce  uzyskując  wynik 7:32,50.  - Zmagania w hali traktujemy po części treningowo dając szanse naszym czołowym zawodnikom na rywalizację z krajową czołówką. Niestety, nie mając do dyspozycji hali z tartanem nie jesteśmy w stanie przygotować się tak, żeby nawiązać walkę z przedstawicielami klubów które mają takie możliwości. Większe szanse mamy zapewne na otwartych stadionach, a zanim jeszcze trafimy na bieżnie czekają nas zmagania w mistrzostwach województwa i prawdopodobnie także w mistrzostwach Polski w przełajach  - powiedział po mistrzostwach w Toruniu trener Paweł Gorczyński.

A już w najbliższy weekend w Toruniu rozegrane zostaną halowe mistrzostwa Polski seniorów.