Gnieźnianie zdominowali mistrzostwa Wielkopolski

2021-09-12

W niedzielę, 12 września, na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie rozegrany został turniej finałowy mistrzostw Wielkopolski młodzików w hokeju na trawie.

W zawodach wzięło  udział 6 najlepszych drużyn z eliminacji rozegranych wiosną. Zespoły podzielone zostały na 2 grupy. W grupie A zwyciężyła drużyna Startu 1954 Gniezno, która pokonała 2:0 Wartę Poznań oraz 3:2 drużynę dziewcząt UKS SP 5 Swarek Swarzędz. W grupie B triumfował zespół Stelli pokonując Lipno Stęszew 2:1 i AZS AWF Poznań 4:0. W tej sytuacji w finale doszło do  derbowego pojedynku  drużyn gnieźnieńskich. W nim  lepsza okazała się Stella  pokonując UKH Start 1954 2:1. W meczu o III miejsce Warta Poznań pokonała Lipno Stęszew 1:0, a w spotkaniu  o V miejsce dziewczęta UKS SP 5 Swarek Swarzędz przegrały 2:3 z AZS AWF Poznań.

Drużyny, które zajęły miejsca I-V zakwalifikowały się do międzywojewódzkich mistrzostw młodzików regionu A. Turniej zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 18 września, na obiekcie AWF Poznań.