Gnieźnieńscy futsaliści pokonani w Białymstoku

2018-11-17

Na mecz 8. kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał do Białegostoku, gdzie w sobotę, 17 listopada był podejmowany przez tamtejszego Heliosa. Spotkanie rozegrane w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 49 na osiedlu Słoneczny Stok zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 5:2.

Gnieźnianie wyjechali do stolicy Podlasia w mocno okrojonym składzie, a mimo to długo prowadzili wyrównaną rywalizację z gospodarzami. To goście pierwsi objęli prowadzenie po trafieniu w 13. minucie Alana Polusa. Trzy minuty później wyrównał Adam Butkiewicz, a tuż przed przerwą białostocczanie wyszli na prowadzenie. Cztery minuty po zmianie stron do remisu doprowadził Marcin Marcinkowski, ale już dwie minuty później gospodarze ponownie objęli prowadzenie dzięki trafieniu Dawida Charkiewicza. Gnieźnianie starali się odrabiać straty. W końcówce zastosowali nawet manewr taktyczny zastępowania bramkarza piątym zawodnikiem, ale nie zdołali zdobyć choćby wyrównującego gola. A na domiar złego gospodarze wykorzystując pustą bramkę KS Gniezno  dwukrotnie zdołali umieścić w niej piłkę po strzałach Kamila Wójcika oraz Bartosza Borowika i ostatecznie zwyciężyli 5:2.

Helios Białystok – KS Gniezno 5:2  (2:1)

Helios - Bartosz Borowik - 2 (19’, 38’), Adam Butkiewicz – 1 (16’),  Dawid Charkiewicz – 1 (26’),  Kamil Wójcik – 1 (38’)

KS Gniezno  -  Alan Polus – 1 (13’), Marcin Marcinkowski  - 1 (24’)

Helios - Kamil Wójcik, Damian Ausztol, Jacek Stefanowicz,  Jakub Budźko, Marcin Borowik, Bartosz Borowik, Piotr Skiepko, Jakub Małyszko, Bartosz Łuckiewicz, Jakub Konon, Dawid Charkiewicz, Adam Butkiewicz

KS Gniezno  - Maciej Zięba, Dawid Kasprzyk, Alan Polus, Marcin Marcinkowski, Paweł Kaźmierczak, Mikołaj Bereźnicki, Marcin Greser, Adam Heliasz, Adam Zdrojewski, Łukasz Fechner

W innych meczach 8. kolejki padły rezultaty:

Constract Lubawa  - UMKS Zgierz 7:2
Politechnika Gdańska – LZS Dragon Bojano 3:4
AZS UW Warszawa – FC Kartuzy 2:2
Futsal Oborniki  - Futsal Leszno  2:6
LSSS Lębork – Malwee Łódź 3:1

Zespół KS Gniezno z dorobkiem 7 punktów zajmuje ósmą pozycję w ligowej tabeli. Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają w sobotę, 24 listopada. W derbach Wielkopolski biało-czerwoni będą podejmowani przez Futsal Leszno.