Gnieźnieńscy koszykarze lepsi od Asseco Arki

2021-12-18

W sobotę, 18 grudnia koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pokonali po dobrym meczu Asseco Arkę AMW II Gdynia odnosząc tym samym kolejne zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach drugiej ligi udanie kończąc grę w 2021 roku.

Koszykarze MKK zaliczyli bardzo dobre wejście w mecz, bowiem po dwóch minutach prowadzili 7:0. Pierwsze punkty dla Asseco zdobył po efektownym wsadzie Olaf Perzanowski. Pół minuty później, skutecznym blokiem na zawodniku z Gdyni popisał się Marek Sobkowiak. W 4 minucie za trzy punkty trafił  Emil Rau i było 19:7 dla gospodarzy. Minutę później, był już jednak tylko 19:17, a „trójkę” trafił Maksymilian Formella. Pół minuty później, za trzy w zespole MKK trafił Dariusz Wietrzyński. W 9 minucie po ładnej akcji MKK punkty zdobył Dariusz Dobrzycki. Po pierwszej kwarcie koszykarze z Gniezna  prowadzili 28:21.

Pierwsze punkty w drugiej odsłonie zdobył, po efektownym wsadzie, Maksymilian Formella. W 2 minucie punkty dla MKK zdobył Michał Szydłowski. W odpowiedzi „trójkę” dla Asseco rzucił Przemysław Kociszewski. Minutę później, punkty dla gdynian wsadem zdobył Wojciech Tomaszewski. Po pięciu minutach koszykarze MKK prowadzili z Asseco 32:30. W 7 minucie punkty dla drużyny z Grodu Lecha zdobył Michał Szydłowski. Kilkanaście sekund potem, punkty dołożył również Adrian Sobkowiak. Półtora minuty przed końcem pierwszej połowy za trzy trafił Adrian Sobkowiak. Do przerwy na tablicy wyników był rezultat 39:36 dla miejscowych.

Na początku trzeciej części gry, punkty dla Asseco zdobył Bartosz Prokopowicz. W 2 minucie po punktach Olafa Perzanowskiego, przyjezdni wysunęli się na prowadzenie. W 4 minucie punkty po wsadzie dla Asseco zdobył Maksymilian Formella. Po pięciu minutach gracze MKK prowadzili 45:44. Kilkanaście sekund później, za trzy punkty trafił Dariusz Dobrzycki. W 7 minucie „trójkę” trafił Iwo Olender. Ten samym koszykarz uczynił to jeszcze dwukrotnie minutę później. Po trzech kwartach jednak to koszykarze MKK prowadzili z Asseco 61:58.

W pierwszej minucie czwartej kwarty za trzy punkty trafił Adrian Sobkowiak. W odpowiedzi trzy punkty dla Asseco zdobył Maksymilian Formella.  Po dwóch minutach koszykarze z Gniezna prowadzili 66:61. W 4 minucie za trzy punkty trafił Wojciech Tomaszewski. W odpowiedzi punkty dla MKK zdobył Marek Sobkowiak. W 7 minucie po ładnej akcji Dobrzycki-Konowalski punkty wpadły na konto koszykarzy Miejskiego Klubu Koszykówki. Na dwie minuty przed końcową syreną gnieźnianie prowadzili 76:66. Chwilę później, „trójkę” dla gdynian trafił Łukasz Walkowiak. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno wygrał z Asseco Arką AMW II Gdynia 81:71.

Sklep Polski MKK Gniezno-Asseco Arka AMW II Gdynia 81:71 (28:21, 11:15, 22:22, 20:13)