Gnieźnieńscy koszykarze pokonali Domino Inowrocław

2017-02-18

W sobotę, 18 lutego, w meczu 24. kolejki grupy A II ligi koszykówki mężczyzn Sklep Polski MKK Gniezno podejmował Domino Inowrocław. Spotkanie rozegrane w hali II Liceum Ogólnokształcącego przez większość czasu toczyło się pod dyktando gospodarzy i ostatecznie zakończyło się ich wygraną 81:74.

Pierwszy mecz tych zespołów rozegrany w połowie listopada w Inowrocławiu zakończył  się zwycięstwem Domina 86:81.  Tym razem  górą byli gnieźnianie, którzy tylko przez kilka minut pod koniec pierwszej  kwarty i  na początku drugiej oddali rywalom prowadzenie. Drużynę  gospodarzy do walki poderwał na początku spotkania jej kapitan - Dariusz Dobrzycki,  zdobywając pierwsze punkty w meczu i po chwili popisując się rzutem zza linii 6,75 m.  Po kolejnym rzucie za trzy punkty, tym razem w wykonaniu Michała Kafarskiego, gospodarze prowadzili już 8:3, ale rywale zaczęli odrabiać straty i w 8. minucie spotkania objęli prowadzenie. Minutę później gnieźnianie przegrywali już 11:16, ale ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się ich porażką 13:16. Od początku drugiej podopieczni trenera Arkadiusza Konowalskiego ruszyli do odrabiania strat i robili to skutecznie, bo w ciągu niespełna minuty doprowadzili do remisu po 16.  Gospodarze grali z dużą determinacją, a najlepiej świadczyły o tym trzypunktowe akcje (2 + 1 z rzutu wolnego) w wykonaniu Szymona Budnikowskiego i Piotra Golasińskiego. W połowie drugiej kwarty gnieźnianie prowadzili już 29:18, ale z upływem czasu inicjatywę przejęli goście i odrobili znaczną część strat. Na pół minuty przed końcem pierwszej połowy gnieźnianie prowadzili już tylko 34:31, ale ostatecznie druga kwarta zakończyła się rezultatem 36:31. Na początku trzeciej kwarty gnieźnianie wyraźnie zdominowali rywali. Powiększyli prowadzenie aż do 17 punktów (54:37).  Z upływem czasu goście odrobili nieco strat i przed ostatnią odsłoną meczu było 62:49. W połowie czwartej kwarty gnieźnianie utrzymywali bezpieczną, piętnastopunktową przewagę prowadząc 71:56 i wydawało się, że raczej nic nie przeszkodzi im w odniesieniu zwycięstwa. Tymczasem w końcówce meczu inicjatywę ponownie przejęli goście. Na trzydzieści sekund przed ostatnią syreną przewaga gnieźnian zmalała do pięciu punktów 79:74. Inowrocławianie próbowali jeszcze walczyć stosując faule taktyczne, ale nie na wiele się to zdało. Gnieźnianie egzekwując rzuty wolne powiększyli jeszcze przewagę zwyciężając ostatecznie 81:74.

Sklep Polski MKK Gniezno - Domino Inowrocław 81:74 (13:16, 23:15, 26:18, 19:25)

Sklep Polski MKK  - Filip Guilherme, Marcin Nocek, Kamil Szkopiński, Daniel Kotwasiński 2, Michał Kafarski 5, Michał Szydłowski 14, Piotr Golasiński 13, Dariusz Wietrzyński 6, Marek Sobkowiak 10, Piotr Leśniczak, Dariusz Dobrzycki 16,Szymon Budnikowski 15

Najwięcej punktów  dla Domina zdobyli -  Mateusz Marciniak 20, Marcin Majer 20, Bogdan Kornijec 14.

Gnieźnianie zajmują aktualnie ósmą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 34 punktów, a w ostatniej kolejce sezonu regularnego podejmą  TKM Włocławek. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę, 5 marca, o godzinie 16 w hali II LO .