Gnieźnieńscy koszykarze pokonali SMS PZKosz Władysławowo i zagrają w play-off!

2019-03-17

W niedzielę, 17 marca koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno pokonali w meczu kończącym sezon zasadniczy II ligi SMS PZKosz Władysławowo i dzięki korzystnym rozstrzygnięciom w innych meczach zagrają w upragnionej fazie play-off!

Wynik otworzył Adrian Sobkowiak z SMS Władysławowo wykorzystując ½ rzuty osobiste. Pierwsze punkty dla MKK zdobył w 3 minucie Marek Sobkowiak. Minutę później na tablicy wyników było 6:4 dla gospodarzy. Kolejne fragmenty to coraz lepsza gra drużyny z Gniezna, która konsekwentnie powiększała przewagę. Na dodatek, w 7 minucie „trójkę” trafił Emil Rau i koszykarze MKK prowadzili 13:4. Przewaga gnieźnian mogła być jeszcze większa, jednak za trzy kilka akcji później nie trafił kapitan MKK-Dariusz Dobrzycki. W dalszych fragmentach pierwszej kwarty Władysławowo zmniejszyło jednak straty i na  dwie minuty przed końcem tej części gry było 13:9 dla MKK. W 9 minucie za trzy w zespole SMS Władysławowo trafił Adrian Sobkowiak. Po pierwszej części gry Sklep Polski MKK Gniezno prowadził z SMS PZKosz Władysławowo 18:12.

Pierwsze punkty w drugiej kwarcie zdobył dla MKK Piotr Leśniczak. Goście odpowiedzieli jednak „trójką”. Koszykarzom z Władysławowa udało się co prawda dojść gnieźnian na dwa punkty (18:20), jednak w 6 minucie koszykarze z Grodu Lecha prowadzili już 26:18. Minutę później, na dodatek za trzy punkty trafił Dariusz Dobrzycki i miejscowi prowadzili jedenastoma punktami. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Miejski Klub Koszykówki prowadził 35:20. Przyjezdnym do końca tej odsłony udało się zmniejszyć straty i do przerwy gnieźnianie prowadzili 35:26.

Na początku trzeciej kwarty ½ rzuty osobiste wykorzystał Szymon Zapała-zawodnik klubu z Władysławowa. W 2 minucie, po niezłej akcji MKK punkty rzutem „z haka” zaliczył Marek Sobkowiak. Pół minuty później, „trójkę” w zespole SMS trafił Kacper Porada. W 5 minucie gnieźnianie prowadzili, ale już tylko 39:36. Chwilę później, za trzy próbował trafić Adrian Sobkowiak, jednak jego rzut był niecelny. W odpowiedzi dwa punkty dla MKK rzucił Emil Rau i było 43:36 dla gospodarzy. Akcję potem, za dwa trafił Piotr Leśniczak i gnieźnianie prowadzili 47:37. Po trzech odsłonach  koszykarze z Pierwszej Stolicy prowadzili 54:41.

Czwartą część meczu lepiej rozpoczęli gracze MKK Gniezno. Goście odpowiedzieli jednak „trójką” Konrada Szymańskiego. W 3 minucie, po ładnej akcji gnieźnian punkty zdobył Piotr Leśniczak i było 60:47 dla Miejskiego Klubu  Koszykówki. W 5 minucie za trzy w zespole SMS nie trafili kolejno: Adrian Sobkowiak i Kacper Porada. Minut później po punktach Daniela Kotwasińskiego  koszykarze z Gniezna prowadzili już 67:47. Po chwili, punkty zdobył także Marek Sobkowiak. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania miejscowi prowadzili z SMS 71:50. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno pokonał SMS PZKosz Władysławowo 71:54 i dzięki korzystnym
rozstrzygnięciom na innych parkietach po raz drugi z rzędu zagra w play-off!

Sklep Polski MKK Gniezno- SMS PZKosz Władysławowo 71:54 (18:12, 17:14, 19:15, 17:13)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Sobkowiak 16, Rau 15, Dobrzycki 13, Leśniczak 10, Kotwasiński 5, Budnikowski 5, Szydłowski 4, Wietrzyński 3, Szorcz, Maroszek, Nocek, Gorzelany.

SMS PZKosz Władysławowo: Sobkowiak 10, Zapała 9, Porada 9, Białachowski 7, Kałuża 7, Kopycki 7,  Szymański 4, Dmochewicz 1, Przelazły, Bigaj.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ