Gnieźnieńscy koszykarze pokonali Sudety Jelenia Góra

2019-09-07

Zwycięstwem z Sudetami Jelenia Góra zakończyli pierwszy dzień rozgrywanego w hali przy ul. Świętokrzyskiej turnieju towarzyskiego koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno. Bilans pierwszego dnia to porażka i zwycięstwo, a już w niedzielę rywalem gnieźnian w ostatnim meczu będzie pozostający bez wygranej AZS Basket Nysa.

Jako pierwsi do kosza trafili koszykarze MKK, którzy po minucie prowadzili już 5:0. Po trafieniu Daniela Kotwasińskiego Orły prowadziły 9:2. W 4 minucie punkty dla MKK zdobył Piotr Leśniczak, który na dodatek był faulowany. Minutę później gnieźnianie prowadzi 14:7 jednak kilka minut później Sudety doszły MKK na dwa punkty. Na pól minuty przed końcem pierwszej kwarty gnieźnianie prowadzili jednak 25:17. Pierwsza odsłona skończyła się wynikiem 25:19.

W drugą odsłonę lepiej weszli koszykarze z Jeleniej Góry, którzy doszli MKK na dwa punkty. Gnieźnianie wrócili jednak na właściwe tory i odskoczyli rywalom na pięć punktów. W 4 minucie koszykarze z Gniezna prowadzili 34:27. Na 2,5 minuty przed zakończeniem pierwszej połowy było już tylko 40:39 dla Miejskiego Klubu Koszykówki. Minutę później, po ładnej akcji MKK punkty dla gnieźnian zdobył Michał Szydłowski. Po dwóch częściach gry koszykarze z Grodu Lecha prowadzili z Sudetami Jelenia Góra 50:41.
Początek drugiej połowy to wyrównana gra z obydwu stron. W 3 minucie koszykarze MKK prowadzili 54:46. Po chwili dodatkowo swoje punkty dołożył Michał Szydłowski. Minutę potem, po trafieniu za trzy punkty Daniela Kotwasińskiego gnieźnianie prowadzili 60:46. W 6 minucie po „trójce” Dariusza Wietrzyńskiego było już 67:48 dla MKK Gniezno. Po trzech częściach gry gnieźnianie prowadzili 72:53.

Po dwóch minutach czwartej kwarty koszykarze MKK prowadzili 77:65. Sudetom udało się jednak dojść gnieźnian na osiem punktów. Po „trójce” Dariusza  Dobrzyckiego na tablicy wyników było 83:69. Chwilę później kapitan MKK ponownie trafił za trzy punkty. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania gnieźnianie prowadzili 86:73. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno pokonał Sudety Jelenia Góra 92:75.

4.AZS Basket Nysa

Łukasz Gadek/ Foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z meczu Sklep Polski vs Sudety Jelenia Góra – TUTAJ