Gnieźnieńscy koszykarze wysoko przegrali z Toruniem

2019-01-12

Po koszmarnej czwartej kwarcie, w której koszykarze z Gniezna uzbierali zaledwie siedem punktów przez prawie pięć minut gry nie znajdując drogi do kosza, Sklep Polski MKK przegrał we własnej hali w sobotę 12 stycznia w ramach rozgrywek II ligi PZKosz z AZS-em UMK PBDI Toruń w stosunku 78:59.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli gnieźnianie za sprawą trafienia jednego z dwóch rzutów osobistych Michała Szydłowskiego. Po dwóch minutach MKK prowadził 5:2, jednak kolejne kilka punktów zdobyli gracze z Torunia minutę później prowadząc już 9:5. Chwilę później za trzy punkty w zespole z Pierwszej Stolicy trafił Emil Rau. Wyczyn Emila po chwili powtórzył jeszcze Dariusz Wietrzyński i MKK znów znalazł się na prowadzeniu. Po „trójce” Michała Szydłowskiego było 18:17 dla Gniezna. Po pierwszej  kwarcie na tablicy wyników był rezultat remisowy (23:23).

Druga odsłona zaczęła się od „trójki” Michała Szydłowskiego. Torunianie odpowiedzieli celnym rzutem za trzy Krystiana Maćkiewicza. W 4 minucie gnieźnianie prowadzili 30:28. Trzy minuty później za trzy punkty trafił w zespole z Gniezna Filip Andrzejewski i było 33:30 dla MKK. Na minutę przed końcem pierwszej połowy gracze z Grodu Lecha prowadzili 36:34. Do przerwy było jednak 37:36 dla AZS-u Toruń.

Początek trzeciej kwarty należał do gości, którzy po minucie gry prowadzili 41:36. Gnieźnianie co prawda trafili „trójkę”, jednak odpowiedź AZS-u Toruń była natychmiastowa. Później jednak to gnieźnianie doszli do głosu i w 7 minucie było 50:48 dla Miejskiego Klubu Koszykówki. Po trzech częściach gry tego niezwykle wyrównanego meczu było 54:52 dla przyjezdnych.
Premierowe punkty w czwartej kwarcie zdobyli gracze z Grodu Kopernika. Kolejne trafienia należały  do graczy MKK Gniezno. W połowie tej odsłony to jednak AZS prowadził 61:57. Na trzy i pół minuty przed końcem meczu torunianie prowadzili już 59:57, a na minutę przed końcową syreną było aż 75:57. W ostatecznym rozrachunku AZS UMK PBDI Toruń pokonał Sklep Polski MKK Gniezno w stosunku 78:59.

Sklep Polski MKK Gniezno – AZS UMK PBDI Toruń 59:78 (23:23, 13:14, 16:17, 7:24)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Szydłowski 12, Rau 12, Dobrzycki 11, Sobkowiak 8, Kotwasiński 5, Andrzejewski 3, Wietrzyński 3 Chmielewski 2, Budnikowski 2, Leśniczak 1, Maroszek, Nocek.

AZS UMKS PBDI Toruń:
Ratajczak 21, Plebanek 16, Malinowski 14, Maćkiewicz 9, Grochowski 7, Lisewski 5, Lambarski 3, Sowa 2, Dusza 1, Wiśniewski, Chojnacki, Karczewski.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ