Gnieźnieńscy koszykarze zwycięscy w meczu z Treflem

2019-03-14

Koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno pokonali po ciekawym meczu rozegranym w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 drużynę Trefla II Sopot.

W 24 minucie meczu za trzy próbował rzucić Dariusz Dobrzycki, jednak piłka nie znalazła drogi do kosza. Pół minuty później punkty dla gości zdobył Mateusz Kowalski. W 3 minucie było już 7:0 dla drużyny z Trójmiasta. Pierwsze punkty dla gnieźnian zdobył minutę później Michał Szydłowski. Po „trójce” tego gracza pół minuty później było 5:8, jednak przyjezdni szybko odpowiedzieli dwoma koszami z rzędu. W 6 minucie Sopot prowadził 16:12. Dwie minuty później przewaga Trefla wzrosła do ośmiu punktów (25:17). Po pierwszej kwarcie Trefl II Sopot prowadził z MKK 29:26.

W  2 minucie drugiej kwarty po ładnej akcji MKK punkty dla miejscowych zdobył Michał Szydłowski. Minutę później, po akcji Szydłowski-Budnikowski koszykarze z  Gniezna objęli prowadzenie. W połowie tej części gry koszykarze MKK prowadzili 35:31, jednak gościom udało się wyrównać. W 6 minucie ½ rzuty osobiste wykorzystał Daniel Kotwasiński. Po „trójce” Sebastiana Waldy, to jednak goście prowadzili 39:38. Do przerwy na tablicy wyników był rezultat 43:41 dla Trefla.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie zdobył Marek Sobkowiak, doprowadzając do remisu. Po celnym rzucie za trzy Benjamina Didiera-Urbaniaka goście prowadzili 46:43. Gnieźnianie odpowiedzieli dwoma punktami Marka Sobkowiaka, a w 3 minucie znów prowadzili (48:46). Kolejne pięć punktów zdobyli jednak sopocianie. W 6 minucie przyjezdni prowadzili 58:53. Na niewiele ponad minutę przed końcem trzeciej części gry Sopot prowadził 65:57. Po trzech kwartach koszykarze Trefla prowadzili 65:60.

Czwarta odsłona rozpoczęła się od „trójki” gości. W 3 minucie koszykarze z Sopotu prowadzili 73:67. Na pięć minut przed końcową syreną po akcji Rau-Szydłowski gnieźnianie doprowadzili do remisu. Przyjezdni odpowiedzieli jednak celnym trafieniem za trzy punkty. W 7 minucie 2/2 trafił Daniel Kotwasiński. Na dwie minuty przed końcem meczu Miejski Klub Koszykówki prowadził 85:80. Na dodatek punkt z linii rzutów osobistych dołożył Marek Sobkowiak. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno pokonał Trefla II Sopot 89:82.

Sklep Polski MKK Gniezno-Trefl II Sopot 89:82 (26:29, 15:14,19:22, 29:17)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Szydłowski 26, Rau 16, Dobrzycki 13, Sobkowiak 13, Budnikowski 12, Kotwasiński 9, Szorcz, Maroszek, Wietrzyński, Nocek, Leśniczak, Gorzelany.

Trefl II Sopot: Didier-Urbaniak 23, Rajewicz 15, Walda 15, Kowalski 10, Zozuń 6, Ziółkowski 6, Życzkowski 4, Dzierżak 3, Kulikowski, Klawa.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ