Gnieźnieńscy rugbiści pożegnali zimę w międzynarodowym towarzystwie

2018-03-20

W minioną sobotę 17 marca na stadionie miejskiej przy ulicy Strumykowej odbył się Międzynarodowy Turniej Rugby 7 by Power Duck.

Rozgrywki miały charakter towarzyski, a wszyscy zawodnicy, którzy zjawili się do grodu lecha musieli zmagać się z iście arktycznymi warunkami z odczuwalną temperaturą do -10C. W turnieju wzięło udział osiem drużyn, z czego trzy drużyny z zagranicy, które zdominowały gnieźnieńskie zawody. Reprezentacja Litwy pokonała w finale drużynę Miesnieki 24:0, a w meczu o trzecie miejsce Mistrz Polski Posnania Rugby Club zwyciężyła Regbija klubs Livonia 26:12 Gospodarze GKR Tytan Gniezno zajęli ostatecznie szóste miejsce, wygrywając tylko jeden mecz przeciwko KS Posnania 2.

Sponsor główny zawodów firma Power Duck Energy Drink nagrodziła najlepszego kopacza, a nagroda powędrowała do łącznika ataku reprezentacji Litwy. Najlepszego gnieźnianina nagrodziła firma Cosinus Bezpłatne Szkoły Dla Dorosłych, a został nim reprezentant Polski oraz kapitan GKR Tytan Gniezno Patryk Popek.

Trener Robert Bosiacki podsumował:,, Bardzo się cieszę, że mogliśmy przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozegrać tak silnie obsadzony turniej. W zmaganiach wzięła udział liczna grupa młodych zawodników, a doświadczenie zdobyte w grze z silniejszymi zespołami musi zaprocentować na przyszłość. Teraz skupiamy się na stracie Pucharu Polski, który rusza już w najbliższą sobotę w Warszawie”

Skład GKR Tytan Gniezno: Patryk Popek, Mariusz Chwiałkowski, Mateusz Gładki, Patryk Dominiczak, Maciej Włódarski, Adam Nowaczyk, Przemysław Pawlak, Paweł Leśniowski, Adrian Chodorski, Aleksander Przybylski, Michał Kropski