Gnieźnieńskie basketki gromią na wyjeździe MKS MOS Konin

2013-12-12

W ostatnim meczu pierwszej części rozgrywek ligowych drużyna Start SGB TS Basket Gniezno znokautował zespół gospodarzy MKS MOS Konin 134:16.

Wynik spotkania był do przewidzenia - był to mecz między pierwszą a ostatnią drużyną w tabeli ligowej. Różnica w grze obu ekip była widoczna na całym parkiecie a mocniejsze fizycznie nasze zawodniczki nie pozwoliły pograć ekipie konińskiej. Gnieźnianki od pierwszych minut nie dały pograć przeciwniczkom i wysoko wygrywały kolejne kwarty. Całe spotkanie miało dość jednostajny przebieg. Na szczególną uwagę zasłużyła gra naszych koszykarek w obronie. Bardzo dobry występ zanotowała Monika Pilarska, która skutecznie zagrała w defensywie, a w ataku rzuciła 31 punktów. W spotkaniu nie zagrała Katarzyna Matysiak, a Kamila Twardowska zdobyła pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach ligowych.

MKS MOS Konin - Start SGB TS Basket Gniezno - 16:134 (5:25, 7:35, 3:30, 1:44).

Punkty dla Start SGB TS Basket Gniezno: Liliana Banaszak 36, Monika Pilarska 31, Aleksandra Skubiszyńska 18, Oliwia Prusak 10, Aleksandra Piasecka 10, Julia Mierzwiak 7, Natalia Janiuk 6, Aleksandra Grzechowiak 5, Marta Kęsik 4, Karolina Draheim 3, Marta Kubasik 2, Kamila Twardowska 2.

Rundę rewanżową zespół Start SGB TS Basket rozegra na wyjeździe 22. grudnia o godz. 10:00 z drużyną MUKS Poznań.

Najbliższy mecz w Gnieźnie odbędzie się w niedzielę, 29. grudnia o godz. 10:00. Przeciwnikiem będzie wtedy zespół Start SGB Delfin Kłecko.