Gnieźnieńskie koszykarki z brązowymi medalami Mistrzostw Polski!

2020-01-19

Koszykarki Enea AZS-u Poznań z dwoma wychowankami TS Basket Gniezno-Aleksandrą Piasecką i Lilianą Banaszak oraz gnieźnianką, Maliną Piasecką zajęły trzecie miejsce w rozegranych w Lublinie finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Koszykówce do lat 22.

W meczu półfinałowym koszykarki z Poznania, mające w składzie Aleksandrę i Malinę Piaseckie oraz Lilianę Banaszak najpierw przegrały z Enea AZS-em UJP Gorzów Wlkp. 52:58. (Liliana Banaszak zdobyła 8 punktów,  Malina Piasecka-5 a jej siostra Aleksandra-0), by w meczu o trzecie miejsce w Polsce w kategorii do lat 22 pokonać UKS Basket SMS Aleksandrów  Łódzki w stosunku 57:44 (Liliana Banaszak-10, Malina Piasecka-2, Aleksandra Piasecka-0).

Tym samym na szyjach gnieźnianek, jak i drużyny Enea AZS-u Poznań zawisły brązowe medale Mistrzostw Polski do lat 22! Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej została drużyna GTK Arki Gdynia, która w wielkim finale pokonała Enea AZS UJP Gorzów Wlkp. 64:49.