Gnieźnieńskie Orły zdominowały warcabowe Mistrzostwa Polski 2016 roku

2016-03-14

Ogromny sukces UKS Lokator Gniezno na zakończonych 40 Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych.

W małej malowniczej miejscowości Lututów dwunastu najlepszych  warcabistów kraju rozegrało 11 rund w systemie kołowym ( każdy z kazdym) z czasem 1.20h + plus  minuta za ruch na zawodnika.
W prestiżowym finale klub z Gniezna reprezentowało dwóch zawodników. Utytułowany multimedalista Damian Reszka i debiutant Damian Jakubik. Mistrzem Polski został gnieźnianin Damian Jakubik gromadząc w sumie, aż 17 pkt. na 22 możliwe. Wicemistrzostwo z 14 pkt. zdobył drugi przedstawiciel klubu  Damian Reszka. Na trzecim stopniu podium stanął Karol Dudkiewicz z LKS Olymp Błonie z dorobkiem 13 pkt.
Dwa medale  zdobyte w finale Indywidualnym wraz z zeszłorocznym złotym medalem za Drużynowe Mistrzostwa Polski pokazały, że to klub z Gniezna „Lokator” wiedzie aktualnie prym w Polsce.