Gnieźnieńskie piłkarki ręczne lepsze od Dwójki Łomża

2019-03-31

W sobotę, 30 marca gnieźnieńskie szczypiornistki podejmowały zawodniczki Dwójki Łomża. Gnieźnianki nie pozostawiły złudzeń przyjezdnym, kto jest lepszy i pewnie zwyciężyły.

Już w pierwszej minucie prowadzenie po golu Agnieszki Siwki zdobyły gnieźnianki. Dwójka jednak szybko odpowiedziała. Szczypiornistki z Gniezna skontrowały i po dwóch minutach prowadziły 2:1, na co golem odpowiedziała najskuteczniejsza zawodniczka zespołu z Łomży w obecnym sezonie-Michalina Gryczewska. W 5 minucie miejscowe prowadziły 3:2 po bramce Moniki Łęgowskiej. W 6 minucie gola zdobyła Karolina Chojnacka, a rozpędzone gnieźnianki prowadziły już 5:2. Pół minuty później, bramkę dla drużyny z Łomży zdobyła Michalina Gryczewska. Przyjezdne wzięły się do roboty i w 9 minucie był już remis (5:5). W 13 minucie gnieźnianki prowadziły 8:6, a na listę strzelczyń wpisała się Agnieszka Siwka. Kilka kolejnych minut to gra bramka za bramkę. W 15 minucie gospodynie prowadziły 9:7. W 20 minucie gola zdobyła Martyna Dolacińska i było 12:8 dla MKS-u PR URBIS Gniezno. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy miejscowe prowadziły 13:8. Po pierwszej połowie MKS PR URBIS Gniezno prowadził z Dwójką Łomża 18:9.

Premierowe trafienie w drugiej części gry zaliczyła zawodniczka Dwójki Łomża-Marta Wołczyk. Pierwszego gola dla gnieźnianek w tej połowie zdobyła Maja Bielińska. W 36 minucie bramkę dla Dwójki Łomża rzuciła Aneta Konert, na co szybko odpowiedziała Jagoda Linkowska. W 40 minucie szczypiornistki z Pierwszej Stolicy prowadziły 22:15. Minutę później, bramkę dla MKS-u PR URBIS Gniezno zdobyła Joanna Sawicka. Łomża odpowiedziała golem Michaliny Gryczewskiej. W 45 minucie trafiła Michalina Gryczewska i gnieźnianki prowadziły 24:16. W 48 minucie, po niepewnym odbiciu piłki przez bramkarkę klubu z Gniezna-Kamilę Olejniczak, gola dla Dwójki Łomża zdobyła Aneta Konert. Kilak minut później, Szczypiornistki z Grodu Lecha prowadziły 25:18. Na pięć minut przed końcemmeczu miejscowe prowadziły już 28:19. W ostatecznym rozrachunku MKS PR URBIS Gniezno pokonał Dwójkę Łomża 30:23.

MKS PR URBIS Gniezno-MKS Dwójka Łomża 30:23 (18:9)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Jagoda LInkowska-7.
MKS Dwójka Łomża: Michalina Gryczewska i Aneta Konert-po 7

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Kamila Olejniczak (bramkarki)-Maja Bielińska, Ewa Nowicka, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Martyna Rachela, Maria Rybicka, Martyna Szczygielska, Monika Walkowska, Jagoda Linkowska, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek oraz Janusz Pudelewicz.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu – TUTAJ