Gnieźnieńskie szczypiornistki lepsze od Jarosławia

2019-12-02

W niedzielę, 1 grudnia piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno wysoko pokonały w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 przedostatnią drużynę I ligi gr. B-TS MKS San Jarosław.

Mecz rozpoczęły zawodniczki z Gniezna. Już w pierwszej minucie gola dla MKS-u PR URBIS Gniezno zdobyła Joanna Sawicka. Półtora minuty później ta sama szczypiornistka efektownym lobem po raz drugi pokonała bramkarkę MKS-u Jarosław. Minutę później rzut karny dla gnieźnianek wykorzystała Karolina Kasprowiak. W 6 minucie szczypiornistki z Pierwszej Stolicy prowadziły już 5:1. W 12 minucie na tablicy wyników był rezultat 9:3 dla gospodyń. W 15 minucie na listę strzelczyń wpisała się Marta Giszczyńska, a gnieźnianki prowadziły 11:4. W dwudziestej minucie po golu Martyny Bigoszewskiej-Jackowiak miejscowe prowadziły 14:6. W 24 minucie bramkę dla gnieźnianek zdobyła Agnieszka Siwka, a chwilę później swoje trafienie dołożyła skuteczna w tym meczu Joanna Sawicka. W 26 minucie gospodynie prowadziły już 17:7. Do przerwy zawodniczki z Gniezna prowadziły z TS MKS San Jarosław 18:8.

Po pięciu minutach gry w drugiej połowie na tablicy wyników było 19:8. W 38 minucie po bramce Karoliny Chojnackiej gnieźnianki prowadziły 20:9. Minutę później  w sytuacji sam na sam z bramkarką klubu z Jarosławia fatalnie spudłowała Marta Giszczyńska. W 41 minucie Justyna Dziura obroniła próbę przerzucenia nad nią piłki przez Karolinę Kasprowiak.Minutę później po bramce Marty Giszczyńskiej miejscowe prowadziły 22:11. W 46 minucie Daria Konieczna w efektownym stylu obroniła rzut przez pół boiska zawodniczki z Jarosławia. W odpowiedzi na listę strzelczyń w zespole z Gniezna wpisała się ponownie Marta Giszczyńska. W 50 minucie gospodynie prowadziły z Jarosławiem 26:14. W 54 minucie bramkę dla drużyny z Gniezna rzuciła Monika Walkowska, a chwilę później-Martyna Bigoszewska-Jackowiak. Minutę później Lidia Kobyłecka obroniła rzuty Aleksandry Ochońskiej i Kamili Stachowicz. W 56 minucie zawodniczki z Pierwszej Stolicy prowadziły 29:15. Minutę później w poprzeczkę bramki drużyny z Jarosławia trafiła Martyna Rachela. Ostatecznie piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno pokonały pewnie i wysoko TS MKS San Jarosław 31:18.

-My byśmy chcieli, jako trenerzy żeby zawsze był taki mecz spokojny od początku, ale nie zawsze to wychodzi. Ja wiem, że kibic woli mecze na styku, niemniej nas interesują takie spokojne wygrane-tym bardziej, że teraz siła tych przeciwników będzie wzrastała. W kolejnym meczu jedziemy do Rudy Śląskiej i będzie troszkę wyżej postawiona poprzeczka, następny mecz mamy u siebie z Wrocławiem, no i przed Świętami czeka nas lider-MTS Żory, który przyjedzie do Gniezna 21 grudnia. Także tak stopniowo poprzeczka będzie wzrastała dla nas i mam nadzieję, że my temu sprostamy.-powiedział po meczu trener MKS-u PR URBIS Gniezno, Robert Popek.

MKS PR URBIS Gniezno-TS MKS San Jarosław 31:18 (18:8)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Joanna Sawicka-7.

TS MKS San Jarosław: Wiktoria Kostuch-9.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Daria Konieczna, Kamila Olejniczak (bramkarki)-Karolina Kasprowiak, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Natalia Różewska, Martyna Rachela, Maria Rybicka, Monika Walkowska, Martyna Matysek (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza  relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ