Gnieźnieńskie szczypiornistki lepsze od Sparty Oborniki

2018-11-18

18 listopada piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno pokonały po dobrym meczu w Derbach Wielkopolski Spartę Oborniki.

Już w pierwszej minucie prowadzenie uzyskały gnieźnianki, a na listę strzelczyń wpisała się Jagoda Linkowska. W 4 minucie po bramce Moniki Łęgowskiej miejscowe prowadziły 2:1. W 7 minucie oborniczanki miały rzut karny, który na bramkę zamieniła Joanna Gładecka. Dwie minuty później rzutu karnego nie wykorzystała Maja Bielińska. W 12 minucie po golu Natalii Kosmowskiej Sparta prowadziła 6:5. Po piętnastu minutach rywalizacji było po 7. Chwilę później bramkę dla gnieźnianek zdobyła Joanna Sawicka. W 21 minucie na tablicy wyników był rezultat 9:9, a w gnieźnieńskiej bramce bardzo dobrze spisywała Lidia Kobyłecka. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy rzut karny wykonywany przez Urszulę Filodę ładnie wybroniła Kamila Olejniczak. Do przerwy zawodniczki z Gniezna prowadziły 14:12.

Drugą część meczu gnieźnianki rozpoczęły od bramki Natalii Niedzielskiej. Po bramce Jagody Linkowskiej miejscowe prowadziły 16:13. W 39 minucie było 18:15 dla Gniezna, po w 42 – 20:16. Po kolejnym golu skutecznej Linkowskiej szczypiornistki z Pierwszej Stolicy prowadziły już sześcioma bramkami. W 46 minucie trafienie zaliczyła dodatkowo Ewa Nowicka. W 50 minucie było 25:17 dla MKS PR URBIS Gniezno. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania gnieźnianki prowadziły 27:19, by ostatecznie pokonać Spartę Oborniki 31:24.

MKS PR URBIS Gniezno – Sparta Oborniki 31:24 (14:12)

Najwięcej bramek:

MKS PR URBIS Gniezno: Jagoda Linkowska 8

Sparta Oborniki: Natalia Kosmowska i Joanna Gładecka – po 6.

Skład MKS PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Kamila Olejniczak (bramkarki) – Maja Bielińska, Ewa Nowicka, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Marta Giszczyńska, Katarzyna Ochocka, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Rachela, Monika Walkowska, Jagoda Linkowska, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS PR URBIS Gniezno są : Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z meczu TUTAJ