Gnieźnieńskie szczypiornistki pokonały Jutrzenkę Płock!

2018-12-08

Piłkarki ręczne MKS PR UBIS Gniezno odniosły kolejne zwycięstwo w pierwszej lidze pokonując 8 grudnia po dobrym meczu w Płocku pokonując miejscową Jutrzenkę 28:24.

Mecz od początku układał się po myśli gnieźnianek, które  bardzo dobrze grały. Dodatkowo Pewnie w bramce spisywała się Lidia Kobyłecka. Prowadząc już dziewięcioma bramkami w 16 minucie piłkarkom ręcznym z Gniezna zdarzył się jednak moment dekoncentracji i wtedy Jutrzenka trochę podgoniła. Udało  się jednak opanować nerwy i ma przerwę gnieźnianki schodziły  z pięciobramkową przewagą 15:10.

Po przerwie zawodniczki z Pierwszej Stolicy kontrolowały przebieg spotkania i ostatecznie wygrały na trudnym terenie 28:24. Cieszą kolejne trzy punkty a gnieźnianki mogą być już już myślami przy kolejnych Wielkopolskich Derbach z KS AP Poznań.

Jutrzenka Płock - MKS PR URBIS Gniezno 24:28 (10:15)

Najwięcej bramek:
Jutrzenka Płock: Marta Wojciechowska- 9
MKS PR URBIS Gniezno: Joanna Sawicka- 5

Skład MKS PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Kamila Olejniczak (bramkarki) – Ewa Nowicka, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Martyna Rachela, Jagoda Linkowska, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.