Gnieźnieńskie szczypiornistki pokonały Sośnicę i przypieczętowały awans do 1/8 Mistrzostw Polski!

2019-01-27

W ostatnim meczu turnieju 1/16 Mistrzostw Polski juniorek Piłkarki ręcznej MKS-u PR Gniezno, które już wcześniej zapewniły sobie awans do kolejnej rundy, pokonały po ciekawym meczu Sośnicę Gliwice.

Spotkanie z Sośnicą Gliwice było bardzo wyrównane. Spotkały się na parkiecie niepokonane wcześniej drużyny, a stawką meczu było zwycięstwo w całym turnieju 1/16 Mistrzostw Polski oraz prawo organizacji turnieju 1/8. Faworytem meczu była grająca przed własną publicznością drużyna Sośnicy.

Mecz zapowiadał się bardzo emocjonujący i w rzeczywistości taki był. Pierwsza połowa  była istną wymianą ciosów. Po 30 minucie minimalnie lepsze były gospodynie prowadząc 15:14. Po przerwie dalej padała bramka za bramkę. MKS PR Gniezno w 37 minucie objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Mimo dramatycznej końcówki gnieźniankom udało się utrzymać zwycięstwo.

Turniej 1/8 Mistrzostw Polski juniorek odbędzie się w dniach 8-10 lutego w Gnieźnie!

MKS PR Gniezno - Sośnica Gliwice 29:28 (14:15)

Najwięcej bramek:

MKS PR Gniezno: Karolina Kasprowiak, Katarzyna Ochocka  - po 7
Sośnica Gliwice: Julia Łukaszewicz – 7

Skład MKS-u PR Gniezno: Weronika Wilkosz, Daria Rożek (bramkarki) – Maja Bielińska, Karolina Kasprowiak, Oliwa Pudelewicz, Wiktoria Stachowicz, Katarzyna Ochocka, Martyna Dolacińska, Monika Walkowska, Paulina Kabacińska, Dominika Grzegorek, Martyna Rachela, Martyna Szczygielska, Agata Alwin (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR Gniezno są : Robert Popek, Roman Solarek oraz Janusz Pudelewicz.