Gnieźnieńskie szczypiornistki słabsze od SMS ZPRP II Płock

2019-02-13

W środowy wieczór, 13 lutego piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno przegrały pomimo dzielnej postawy z SMS ZPRP II Płock. To ich druga porażka z rzędu.

Bardzo szybko prowadzenie w meczu objęły gnieźnianki, a na listę strzelczyń wpisała się Jagoda Linkowska. W 3 minucie skuteczną interwencją po rzucie Darii Grobelnej popisała się Lidia Kobyłecka. W odpowiedzi, bramkę dla MKS-u zdobyła Karolina Chojnacka. W szóstej minucie Chojnacka była faulowana i gnieźnianki miały rzut karny. Niestety nie zakończył się on zdobyciem gola. Minutę później, bramkę dla gnieźnianek zdobyła Natalia Niedzielska. Na 4:0 trafiła Monika Walkowska. Po chwili pierwszą bramkę zdobyły płocczanki, za sprawą Oliwii Domagalskiej. Zawodniczki SMS poszły za ciosem i już po kilku następnych akcjach zaliczyły dwa trafienia z rzędu i zrobiło się tylko 4:3 dla szczypiornistek z Gniezna. W 16 minucie do gnieźnieńskiej bramki trafiła Julia Korytowska i był już remis. Minutę później przyjezdne objęły prowadzenie. Zawodniczki z Grodu Lecha szybko jednak odpowiedziały po bramce Martyny Bigoszewskiej-Jackowiak, a gdy z karnego trafiła Maja Bielińska-znów prowadziły. W 20 minucie gola zdobyła Martyna Bigoszewska-Jackowiak i MKS prowadził 8:6. Na dodatek, po indywidualnej akcji swoją bramkę dołożyła również Ewa Nowicka. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, gnieźnianki prowadziły 10:9. Do przerwy na tablicy wyników był jednak rezultat 13:11 dla przyjezdnych.

Jako pierwsze, w drugiej połowie trafiły gospodynie. Płocczanki jednak szybko odpowiedziały. W 35 minucie przyjezdne prowadziły już 15:12. Gnieźnianki walczyły jednak dzielnie, dochodząc SMS na jedną bramkę. W 41 minucie było 17:15 dla Płocka. Po dwóch golach Jagody Linkowskiej, gnieźniankom udało się jednak wyrównać. Po bramce Julii Korytowskiej znów prowadziły szczypiornistki SMS Płock. W 48 minucie przyjezdne prowadziły już 20:17. Po golach Martyny Racheli i Ewy Nowickiej, strata wynosiła zaledwie jedno trafienie, a na dodatek dobrze w gnieźnieńskiej bramce broniła Lidia Kobyłecka. W końcówce gnieźnianki miały kilka dogodnych szans na bramki, jednak dobrze w płockiej bramce spisywała się Oliwia Suliga. Na domiar złego, kontuzji w ostatnich minutach meczu doznała Jagoda Linkowska, która do tego czasu była najskuteczniejsza zawodniczką drużyny z Gniezna. W ostatecznym rozrachunku MKS PR URBIS Gniezno przegrał z SMS ZPRP II Płock 20:24.

MKS PR URBIS Gniezno-SMS ZPRP II Płock 20:24 (11:13)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno:Jagoda Linkowska-4.
SMS ZPRP II Płock: Justyna Świerzewska-8.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Kamila Olejniczak, Weronika Wilkosz (bramkarki)-Maja Bielińska, Ewa Nowicka, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Katarzyna Ochocka, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Martyna Rachela, Monika Walkowska, Jagoda Linkowska, Monika Łegowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ