Gnieźnieńskie szczypiornistki wygrały z Jutrzenką Płock!

2020-12-06

Piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno sprawiły sobie wspaniały mikołajkowy prezent pokonując w niedzielę, 6 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki silną drużynę Jutrzenki Płock.

Jako pierwsze trafiły zawodniczki Jutrzenki Płock. Kilkanaście sekund później, w słupek bramki płocczanek trafiła Karolina Kasprowiak. W 2 minucie Jutrzenka prowadziła  2:0. Po chwili, kontaktową bramkę rzuciła Monika Łęgowska, jednak przyjezdne błyskawicznie odpowiedziały. Minutę później, rzut karny wykorzystała Monika Łęgowska.  W 4 minucie gnieźnianki przegrywały 3:4. Trzy minuty później, sytuację sam na sam z bramkarką  MKS-u PR URBIS Gniezno wykorzystała Agnieszka Jałoszewska. W 10 minucie na tablicy wyników był rezultat 7:5 dla Jutrzenki Płock. Kilkanaście sekund później, bramkę dla gnieźnianek rzuciła Monika Łęgowska. W 12 minucie w poprzeczkę gnieźnieńskiej bramki trafiła Natalia Maruszewska. Dwie minuty później, gospodynie prowadziły 8:7 po bramce Karoliny Kasprowiak. W 18 minucie bramkę dla zawodniczek z Płocka zdobyła Aneta Szczechowicz. W 20 minucie MKS PR URBIS Gniezno prowadził 11:9. Minutę później, prowadzenie miejscowych podwyższyła Marta Giszczyńska. W 27 minucie rzut karny na raty wykorzystała Monika Łęgowska i było 13:10 dla gospodyń. Do przerwy MKS PR URBIS Gniezno prowadził z Jutrzenką Płock 15:11.

Pierwszą bramkę w drugiej części gry zdobyła Agnieszka Jałoszewska. W 33 minucie bramkę dla Jutrzenki Płock zdobyła Adrianna Warda. Minutę później trafienie dla gnieźnianek zaliczyła Milena Kaczmarek. W 35 minucie w słupek trafiła Karolina  Kasprowiak. W 38 minucie gola dla płocczanek rzuciła Aleksandra Stasiak. W 40 minucie szczypiornistki z Grodu Lecha prowadziły 20:16. Jutrzence udało się jednak dojść gnieźnieński zespół na dwie bramki. W  44  minucie Kamila Olejniczak obroniła  silny rzut Emilii Bałdygi. Minutę później, bramkę dla gnieźnianek zdobyła Monika Łęgowska i było 22:20. W 47 minucie w poprzeczkę gnieźnieńskiej bramki trafiła Emilia Bałdyga. Pół minuty później, rzut karny dla Jutrzenki wykorzystała Agnieszka Jałoszewska. W 54 minucie szczypiornistki z Pierwszej Stolicy prowadziły 25:24. W 56 minucie bramkę dla MKS-u PR URBIS Gniezno zdobyła Marta Giszczyńska. Ta sama zawodniczka, podwyższyła prowadzenie miejscowych. Dwie minuty przed końcem meczu gola zdobyła Monika Łęgowska. Ostatecznie MKS PR URBIS Gniezno pokonał Jutrzenkę Płock 31:26.

MKS PR URBIS Gniezno-Jutrzenka  Płock 31:26 (15:11)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Monika Łęgowska-11.
Jutrzenka Płock: Agnieszka Jałoszewska-11.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Kamila Olejniczak, Daria Konieczna (bramkarki)- Karolina Kasprowiak, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Marta Giszczyńska, Maria Tanaś, Karolina Chojnacka, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Natalia Różewska, Martyna Rachela, Milena Kaczmarek, Martyna Matysek, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ