Gnieźnieńskie szczypiornistki wygrały z Samborem na inaugurację I ligi!

2021-09-25

W sobotę, 25 września w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno od dość nieoczekiwanego zwycięstwa z zeszłorocznym zwycięzcą rozgrywek, Samborem Tczew rozpoczęły nowy sezon pierwszoligowy.

Pierwszą bramkę już w 30 sekundzie meczu zdobyła Monika Łęgowska. W odpowiedzi, w poprzeczkę gnieźnieńskiej bramki trafiła Katarzyna Zduniak. W 2 minucie bramkarka Sambora obroniła rzut Oliwii Kuriaty, która była w sytuacji sam na sam. Minutę później, tczewianki wyrównały. Odpowiedź miejscowych była jednak natychmiastowa.  W 5 minucie drugą swoją bramkę dla Sambora zdobyła Katarzyna Zduniak. W 6 minucie szczypiornistki z Grodu Lecha prowadziły 4:2. Po dziesięciu minutach spotkania gnieźnianki prowadziły 5:3. Minutę później, trafienie dla Sambora zaliczyła Katarzyna Zduniak. W 15 minucie gospodynie prowadziły 7:6. Dwie minuty później, po faulu na Joannie Sawickiej, rzut karny na bramkę zamieniła Magdalena Nurska. W 19 minucie silny rzut Karoliny Kasprowiak wybroniła bramkarka Sambora Tczew. Na pięć minut przed końcem pierwszej części gry, miejscowe prowadziły z Samborem już 13:9. W 26 minucie bramkę dla MKS- u PR URBIS Gniezno zdobyła Martyna Matysek. Pół minuty później, wynik podwyższyła Monika Łęgowska. Po pierwszej połowie MKS PR URBIS Gniezno prowadził z Samborem Tczew 16:12.

Drugą połowę od bramki, po przebojowej akcji Magdaleny Krajewskiej, lepiej zaczęły zawodniczki Sambora Tczew. W 33 minucie trafienie dla drużyny z Gniezna zanotowała Monika Łęgowska. Minutę później, po mocnym rzucie Magdaleny Nurskiej, na tablicy wyników było 19:15 dla gospodyń. W 37 minucie bramkę dla Gniezna zdobyła Agnieszka Siwka. Pięć minut później, MKS prowadził 22:17. Chwilę później, z powodu dwuminutowych wykluczeń z boiska musiały zejść Marta Giszczyńska oraz Monika Łęgowska i miejscowe grały w podwójnym osłabieniu. Tczewianki wykorzystały ten fakt, zdobywając dwie bramki przy żadnej straconej. W 45 minucie gnieźnianki prowadziły 23:19, a trafienie zaliczyła Oliwia Kuriata. Minutę później, po  golu Aleksandry Juć, było już tylko 23:21 dla szczypiornistek z Pierwszej Stolicy. W 49 minucie bramkę dla MKS-u zdobyła Milena Kaczmarek. W 52 minucie gola dla miejscowych rzuciła Karolina Kasprowiak. Dwie minuty później, dla gospodyń trafiła Oliwia Kuriata i było 27:23. Kilkanaście  sekund potem, w słupek bramki Sambora trafiła kapitan MKS-u- Joanna Sawicka. Ostatecznie piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno pokonały na inaugurację sezonu I ligi drużynę Sambora Tczew 31:26.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ