Gnieźnieńskie szczypiornistki wygrały ze Zgodą Ruda Śląska

2020-02-09

W niedzielę, 9 lutego piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno pokonały po nierównym meczu i dużej nieskuteczności-szczególnie z rzutów karnych-ze Zgodą Ruda Śląska. Dla gnieźnieńskich szczypiornistek to pierwsze zwycięstwo w 2020 r.

Wynik otworzyła Natalia Kita, dając prowadzenie drużynie przyjezdnej. W 4 minucie bramkę z rzutu karnego dla gnieźnianek zdobyła Karolina Kasprowiak. W 5 minucie po golu Magdaleny Kuberek Zgoda prowadziła 3:1. W 6 minucie było 3:3, a na listę strzelczyń wpisała się Karolina Kasprowiak. Minutę później, po bramce Jagody Linkowskiej na prowadzeniu znalazły się zawodniczki z Gniezna. W 10 minucie po trafieniu z karnego Magdaleny Kuberek był remis 5:5. W 14 minucie rzutu karnego nie wykorzystała Alicja Ślęzak. Dwie minuty później, po bramce Karoliny Kasprowiak miejscowe prowadziły 7:5. W 20 minucie kontaktowe trafienie zaliczyła Agnieszka Zioła. Minutę później, był już remis. W 22 minucie rzutu karnego nie wykorzystała Jagoda Linkowska. W 25 minucie w słupek bramki Zgody trafiła Karolina Kasprowiak .Minutę później, w wydawałoby się stuprocentowej sytuacji z bramkarką Zgody obok bramki rzuciła Marta Giszczyńska. W 26 minucie po bramce Martyny Krzysteczko Zgoda prowadziła 9:7. Akcję później, gola dla Gniezna zdobyła Joanna Sawicka. Ta sama zawodniczka na dwie minuty przed przerwą doprowadziła do remisu. Minutę później, bramkę z rzutu karnego rzuciła Karolina Kasprowiak. Po pierwszej połowie szczypiornistki z Gniezna prowadziły 10:9.

Na początku drugiej połowy bramkę dla MKS-u zdobyła Marta Giszczyńska. W 32 minucie obok gnieźnieńskiej bramki rzucała Magdalena Kuberek. W odpowiedzi, bramkę dla zespołu z Pierwszej Stolicy zdobyła Joanna Sawicka. W 38 minucie po efektownym lobie Karoliny Kasprowiak było 16:10 dla MKS-u PR URBIS Gniezno. W 42 minucie gnieźnianki prowadziły 17:11. Minutę później, bramkarka Zgody obroniła rzut karny Karoliny Kasprowiak. W 45 minucie było 19:13 dla gospodyń. Dwie minuty później, po bramce Karoliny Kasprowiak miejscowe prowadziły już 21:13. Na dziesięć minut przed końcem meczu było 22:14. W kolejnych fragmentach gry piłkarkom ręcznym Zgody udało się zmniejszyć nieco straty i w 53 minucie przegrywały 16:22. W 56 minucie po bramce Pauliny Kulik było 24:18 dla gnieźnianek. W odpowiedzi, bramkę dla gospodyń zdobyła skuteczna Karolina Kasprowiak. Ostatecznie szczypiornistki MKS-u PR URBIS Gniezno wygrały ze Zgodą Ruda Śląska 28:20.

MKS PR URBIS Gniezno-Zgoda Ruda Śląska 28:20 (10:9)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Karolina Kasprowiak-12.

Zgoda Ruda Śląska: Martyna Krzysteczko-5.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno:
Lidia Kobyłecka, Daria Konieczna (bramkarki)-Karolina Kasprowiak, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak. Natalia Różewska, Martyna Rachela, Monika Walkowska Jagoda Linkowska, Martyna Matysek, Alicja Ślęzak (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ