Gnieźnieńskie szczypiornistki wysoko pokonały ChKS PŁ Łódź

2019-03-02

W sobotę, 2 marca piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno pewnie i wysoko pokonały we własnej hali ChKS PŁ Łódź

Spotkanie rozpoczęły gnieźnianki, które za sprawą trafienia Moniki Łęgowskiej objęły prowadzenie. W 2 minucie łodzianki wyrównały po bramce Beaty Walickiej. Pół minuty później na listę strzelczyń w zespole gnieźnieńskim wpisała się Agnieszka Siwka. W 5 minucie szczypiornistki z Pierwszej Stolicy prowadziły już 3:1, a bramkę zdobyła Karolina Chojnacka. W 13 minucie było 5:2 dla gospodyń, a dobrze w gnieźnieńskiej bramce broniła Lidia Kobyłecka. Gola na 6:3 dla miejscowych zdobyła w 16 minucie Joanna Sawicka. W 23 minucie gnieźnianki prowadziły 8:5. Kilka akcji później, wynik podwyższyła Natalia Niedzielska. Zawodniczki z Grodu Lecha mogły prowadzić jeszcze wyżej, jednak dobrze w łódzkiej bramce spisała się Karolina Walcerz. W odpowiedzi gola dla ChKS-u PŁ Łódź zdobyła Magdalena Borowiec. Do przerwy na tablicy wyników był rezultat 12:8 na korzyść MKS-u.

Pierwszego gola w drugiej połowie zdobyła Monika Łęgowska. W 34 minucie łodzianki odpowiedziały trafieniem Karoliny Niedbały. Minutę później, gnieźnianki prowadziły 15:9, a trafienie zaliczyła Joanna Sawicka. Kolejne dwa trafienia należały do przyjezdnych. Po dziesięciu minutach rywalizacji w drugiej części gry było 16:11 dla Gniezna. Pięć minut później miejscowe prowadziły już 19:12. Po chwili bramkę zdobył Natalia Niedzielska. W 47 minucie Kamila Olejniczak obroniła rzut karny wykonywany przez Beatę Walicką. Dwie minuty później, przewaga gospodyń wzrosła już do dziesięciu goli. W 51 minucie bramkę dla MKS-u zdobyła Jagoda Linkowska. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania gnieźnianki prowadziły z ChKS-em PŁ Łódź 25:12, by ostatecznie pokonać rywalki 27:14.

MKS PR URBIS Gniezno-ChKS PŁ Łódź 27:14 (12:8)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Natalia Niedzielska-8.
ChKS PŁ Łódź: Beata Walicka-4.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Kamila Olejniczak (bramkarki)-Maja Bielińska, Ewa Nowicka, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Martyna Rachela, Martyna Szczygielska, Monika Walkowska, Jagoda Linkowska, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ