Gnieźnieńskie szczypiornistki wysoko pokonały MTS Kwidzyn

2020-11-22

Szczypiornistki MKS-u PR URBIS Gniezno odniosły kolejne ligowe zwycięstwo pokonując pewnie i wysoko w sobotę, 21 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 outsidera rozgrywek- MTS Kwidzyn.

W pierwszej minucie prowadzenie objęły gnieźnianki. Później jednak, do głosu doszły zawodniczki MTS Kwidzyn, które rzuciły trzy bramki z rzędu, Szczypiornistkom z Gniezna udało się wyrównać. Miejscowe mogły wyjść na prowadzenie, jednak rzutu karnego nie wykorzystała Karolina Kasprowiak. Kilka minut później, było 6:4 dla zespołu z Gniezna, a na listę strzelczyń  wpisała się Karolina Kasprowiak. Kilkanaście sekund później, Kwidzyn zdobył jednak kontaktową bramkę. W 12 minucie miejscowe prowadziły 9:6, a gola zdobyła Martyna Giszczyńska. W 14 minucie MKS PR URBIS Gniezno prowadził już 11:7. W 16 minucie po ładnej akcji Karoliny Kasprowiak z Martą Giszczyńską gnieźnianki prowadziły 12:8. Minutę później, po faulu na Marcie Giszczyńskiej, rzut karny wykorzystała Milena Kaczmarek. W 21 minucie bramkę z rzutu karnego zdobyła Martyna Dolacińska. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było już 16:8 dla gospodyń, a bramkę po podaniu od Martyny Dolacińskiej zdobyła  Karolina Chojnacka. Kilkanaście sekund później, bramkarkę MTS Kwidzyn pokonała Milena Kaczmarek. W końcówce pierwszej połowy, po silnym rzucie Moniki Łęgowskiej, szczypiornistki z Grodu Lecha prowadziły 19:10. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Pierwszą bramkę po przerwie zdobyły kwidzynianki. W 33 minucie trafienie dla MKS-u PR URBIS Gniezno zaliczyła Agnieszka Siwka. W 40 minucie bramkę dla gnieźnianek zdobyła Marta Giszczyńska. W 45 minucie na tablicy wyników był rezultat 27:13. W 50 minucie po podaniu przez całe boisko bramkę dla MTS Kwidzyn zdobyła Patrycja Drewnik. W 55 minucie po bramce Martyny Bigoszewskiej-Jackowiak miejscowe prowadziły 31:20.Ostatecznie MKS PR URBIS Gniezno pokonał MTS Kwidzyn 35:20.

MKS PR URBIS Gniezno-MTS Kwidzyn 35:20 (19:10)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Marta Giszczyńska-9.
MTS Kwidzyn-Milena Boryń-4.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Daria Konieczna, Kamila Olejniczak (bramkarki)-Karolina Kasprowiak, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Natalia Różewska, Martyna Rachela, Milena Kaczmarek, Martyna Matysek, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są Robert Popek i Roman Solarek.