Gniezno Cup 2018 przeszedł do historii

2018-09-17

Miniony weekend upłynął pod znakiem rywalizacji w ramach corocznego turnieju Gniezno Cup. W gronie wyróżnionych nie zabrakło gnieźnianek.

Gniezno Cup tradycyjnie otwiera sezon żeńskiej piłki ręcznej w Pierwszej Stolicy Polski. W tym roku do walki o tytuł przystąpiły 32 zespoły w dwóch kategoriach wiekowych - dzieci oraz młodziczki. Po raz pierwszy mecze zostały zorganizowane aż w trzech obiektach sportowych - hali Szkoły Podstawowej nr 12, "starej" hali GOSiR oraz na nowej hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Sportowej 3.

Ostatecznie trofea za zwycięstwo powędrowały w ręce zawodniczek MTS Kwidzyn (młodziczki) oraz UKS Bukovii Buk (dzieci). Spośród gnieźnieńskich ekip najwyższe miejsce zajął UKS Tuzinek Gniezno, który uplasował się na czwartej lokacie w kategorii dzieci. W gronie młodziczek najlepiej spisała się z kolei drużyna MKS PR '05 Gniezno, która została sklasyfikowana na piątym miejscu.

Jak co roku nie zabrakło również wielu nagród indywidualnych - w tym dwóch rowerów, które zostały rozlosowane spośród zawodniczek, biorących udział w zawodach. Tutaj również nie zabrakło przedstawicielek gnieźnieńskich ekip. Do najlepszych "siódemek" turnieju zostały wybrane Wiktoria Kapczyńska (UKS Tuzinek Gniezno) i Maja Schlabs (MKS PR '05 Gniezno). Ponadto nagrodę dla najlepszej strzelczyni odebrała Weronika Haremza z UKS Tuzinek Gniezno, która zapisała na swoim koncie 35 bramek. Jako najlepsze zawodniczki swoich ekip zostały wybrane z kolei Oliwia Troszak (MKS PR SP9 Gniezno), Michalina Grzesik (UKS Tuzinek Gniezno), Anna Kaszyńska (MKS PR '04 Gniezno) oraz Agata Szymańska (MKS PR '05 Gniezno).

Wręczenie wszystkich nagród miało miejsce w nowej hali widowiskowo - sportowej. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele władz lokalnych oraz gość specjalny - szef PKOL Andrzej Kraśnicki, który wspólnie z pozostałymi włodarzami dokonał wręczenia wyróżnień.

Poniżej prezentujemy pełną klasyfikację końcową oraz komplet wyróżnionych zawodniczek.