Godne pożegnanie Mieszka Gniezno z kibicami!

2016-11-11

W dość ekstremalnych warunkach boiskowych zalegającej cienkiej warstwie śniegu na płycie boiska przy ulicy Strumykowej i przenikającym zimie przyszło piłkarzom Mieszka Gniezno, pożegnać się z swoimi kibicami w przedostatnim meczu rundy jesiennej przed przerwą zimową.

W piątek 11 listopada w dzień Święta Niepodległości, biało-niebiescy w XIV kolejce ligowej rundy jesiennej poznańskiej klasy okręgowej grypy wschód sezonu 2016/2017, podejmowali na własnym trenie zespół  Concordii Murowanej Gośliny. Faworytem tej potyczki piłkarskiej jeszcze przed jej rozpoczęciem byli podopieczni spółki trenerskiej Czesław Jakołcewicz – Przemysław Urbaniak, z tytułu zajmowanego pierwszego miejsca w ligowej tabeli. Gnieźnianie, którzy w dobiegającej do końca rundzie jesiennej nie zaznali jeszcze goryczy porażki podtrzymali tą dobrą passę i w meczu, który był pierwszą potyczką piłkarską pomiędzy obiema drużynami w historii obu klubów  na szczeblu poznańskiej klasy okręgowej okazali się zdecydowanie lepsi od swojego rywala pokonując go zdecydowanie w stosunku 6:1.

Gnieźnianie piątkowe spotkanie z Murowaną Gośliną, rozpoczęli w swoim stylu od zdecydowanych ataków na bramkę swojego rywala. Ta konsekwentna gra biało-niebieskich od pierwszych minut przyniosła efekt już w 3 minucie, kiedy to do bramki gości z bliskiej odległości celnie trafił Adam Konieczny. Radość gnieźnianina z zdobytego gola była jednak krótkotrwała gdyż sędzia prowadzący to spotkanie dopatrzył się że popularny ,,Konias” oddał strzał na bramkę swojego rywala z pozycji spalonej i gola nie uznał. To co nie udało się Koniecznemu z początku meczu udało się już mu w 9 minucie. Piłkę w pole karne Murowanej Gośliny dośrodkował Krzysztof Jackowiak a Adam Konieczny tym razem już prawidłowo nie z spalonego wpakował piłkę do bramki głową gości z 6. metra. Tym golem ,,Konias” wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Nie upłynęły dwie minuty od zdobycia pierwszego gola przez mieszkowców a biało-niebiescy zdobywając drugiego w 11 minucie prowadzili już z gośćmi w stosunku 2:0. Tym razem piłkę w pole karne gości dośrodkował Wojciech Gąsiorowski a kapitan gnieźnian Krzysztof Jackowiak, płaskim uderzeniem z11. metra  umieścił ją w bramce swojego rywala. Goście pierwszą groźną akcję zakończoną zdobytą jedyną bramką w całym meczu przeprowadzili dopiero w 23 minucie. Gola zmniejszającego prowadzenie gnieźnian do 2:1 zdobył po błędzie linii obronny Mieszka Gniezna w ekipie Murowanej Gośliny – Łukasz Lech. Znamienna do końcowego wyniku oraz dalszych poczynań gości na boisku przy ulicy Strumykowej miała sytuacja z 26 minuty meczu. Wychodzącego na czystą pozycję strzelecką w ekipie gnieźnieńskiej Damian Garstka został zastopowany nieprzepisowo ,,nakładką’’ przez bramkarza Murowanej Gośliny – Wojciecha Frąckowiaka, za co ujrzał on bezpośrednio czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. W jego miejsce pomiędzy słupkami bramki przez chwilę stanął zawodnik z pola Jakub Tomaszewski, którego następnie zastąpił po ściągnięciu z boiska Przemysława Worsa – Artur Powroźnik. Od tego mementu gości grali w dziesiątkę co w kolejnych minutach wykorzystali gospodarze, którzy w 44 minucie meczu zdobyli trzeciego gola i schodzili na przerwę prowadząc 3:1. Gola numer trzy w zespole biało-niebieskich zapisał na swoim koncie Adam Konieczny, po dwójkowej akcji Karola Purola i Wojciech Gąsiorowski, który piłkę w bramce gości umieścił z 5 metra.

Po zmianie stron dominacja Mieszka Gniezno nad zespołem Murowanej Goślina, była jeszcze większa. Goście grający w dziesiątkę ograniczyli się do obrony swojej bramki próbując raz po raz wyprowadzać kontry, które kończyły się najczęściej w bezpiecznej odległości od pola karnego Mieszka Gniezno. Z kolei gnieźnianie swoją dominację nad niżej notowanym rywalem w ligowej tabeli udokumentowali zdobyczom kolejnych trzech goli, które w końcowym obrachunku w przekroju całego meczu dały im zwycięstwo nad swoim rywalem w stosunku 6:1. Gola numer cztery zapisał na swoim koncie w drugiej części meczu, po którym zespół Mieszka Gniezno prowadził 4:1 w 48 minucie po ewidentnym błędzie golkipera gości Adam Konieczny.  W 74 minucie Mieszko Gniezno Gniezno, prowadziło już 5:1 po golu zdobytym przez Michała Wiśniewskiego. Ostatnią bramkę w piątkowym spotkaniu, ustalającą wynik końcowy meczu na 6:1 zdobył dla Mieszka Gniezno, napastnik tej drużyny Adam Konieczny w 80 minucie pokonując golkipera gości  bezpośrednim uderzeniem piłki z ostrego konta z 16. metra.

Skład Mieszka Gniezno: Paweł Beser, Karol Purol, Łukasz Mokrzycki, Dawid Urbaniak, Krzysztof Jackowiak (60’ Michał Wiśniewski), Dawid Garstka, Marcin Nowak (60’ Tomasz Kaźmierczak), Mikołaj Zawadka ( 66’ Dawid Połatyński), Filip Kruczyński (84’ Mateusz Francuszkiewicz), Wojciech Gąsiorowski, Adam Konieczny

Teraz zespół Mieszka Gniezno, czeka chyba najważniejsze spotkanie w dobiegającej rundzie jesiennej sezonu 2016/2017. W niedzielę 13 listopada zespół Mieszka Gniezno uda się do Witkowa gdzie w ramach meczu na szczycie ligowej tabeli oraz derbów powiatu gnieźnieńskiego podejmowane będzie o godzinie 13.30 przez zespół miejscowej Vitcovii. Z pewnością w tej potyczce piłkarskiej emocji nie zabraknie.

Mieszko Gniezno 5-1 Concordia Murowana Goślina
Wiara Lecha Poznań 3-1 TPS Winogrady (Poznań)
Wielkopolska Komorniki 3-2 Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań

Tabela

Klasa okręgowa 2016/2017, grupa: Poznań (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
7.  Orkan Jarosławiec 14 19 6 1 7 29-39 4 1 3 17-16 2 0 4 12-23 2 3 1 0 1 6-6
8.  Concordia Murowana Goślina 13 19 6 1 6 24-22 2 1 2 8-5 4 0 4 16-17 2 1 0 1 1 2-6
9.  Warta Śrem 13 18 5 3 5 21-19 2 1 2 7-7 3 2 3 14-12
10.  Wełna Rogoźno 13 17 5 2 6 19-33 2 2 2 10-13 3 0 4 9-20
11.  TPS Winogrady (Poznań) 13 16 5 1 7 25-17 4 1 2 16-4 1 0 5 9-13
12.  Orkan Konarzewo 13 15 4 3 6 22-38 0 1 4 4-22 4 2 2 18-16
13.  Wielkopolska Komorniki 12 10 3 1 8 21-34 3 0 4 13-17 0 1 4 8-17
14.  Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań 13 6 1 3 9 10-33 0 3 1 5-7 1 0 8 5-26
15.  Pelikan Niechanowo 12 0 0 0 12 5-42 0 0 5 3-20 0 0 7 2-22