Grad bramek FAS KS Fałkowo w meczu kontrolnym z Jurandem Koziegłowy

2020-08-04

Mimo że do startu rozgrywek wielkopolskiej klasy A grupy 3 nowego sezonu 2020/2021, w których weźmie beniaminek tych zmagań piłkarskich FAS KS Fałkowo a których inauguracje zaplanowano na weekend 15-26 sierpnia.

W sobotę 1 sierpnia podopieczni grającego trenera z Fałkowa – Oskara Włodarczyka udali się na  ostatnie przedsezonowe spotkanie kontrolne do Owińsk gdzie na tamtejszym boisku podejmowani byli przez zespół KKS Jurand Koziegłowy, który w nadchodzącym sezonie powalczy o punkty mistrzowskie jako beniaminek w wielkopolskiej klasie okręgowej. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu z Fałkowa, który ograł grający w klasie piłkarskiej wyższej zespół z Koziegłów w stosunku 6:1 prowadząc z nim do przerwy 2:0. Gole w pierwszej części w ekipie z Fałkowa zapisali Maurycy Szumiński oraz Mikołaj Kidawa. W drugiej połowie fałkowianie kontynuowali swój festiwal strzelecki aplikując swojemu rywalowi kolejne cztery gole tracąc przy okazji zaledwie jedną bramkę. W tej części spotkania kolejno na listę strzelców w ekipie FAS KS Fałkowo wpisywali się Patryk Cegielski, Dariusz Borowik, Kamil Balicki oraz Łukasz Częstochowski. Dla pokonanych honorowego gola zdobył Schreiber.

Nim dojdzie do startu nowego sezonu w wielkopolskiej klasie A grupie 3, w którym weźmie udział drużyna FAS KS Fałkowo. W najbliższą niedzielę 9 sierpnia zespół z Fałkowa w 1/2 finału rundy Totolotek Pucharu Polski strefy poznańskiej w Łubowie w przedsezonowych derbach powiatu gnieźnieńskiego podejmowany będzie o godzinie 11.00  przez miejscowy zespół Formatonu Piast, który również o punkty ligowe walczyć będzie w nowym sezonie w tej samej grupie co fałkowianie.