Grad bramek w Trzemesznie

2020-08-24

W sobotę 22 sierpnia piłkarze Zjednoczonych rozegrali trzecią kolejkę Okręgowej Ligi Wielkopolskiej z drużyną KP Zryw K-Flex Dąbie.

Ciekawostką spotkania jeszcze przed jego rozpoczęciem w Trzemesznie był fakt, iż Zjednoczeni nigdy nie mieli okazji zagrać z klubem z Dąbia co z pewnością budziło wiele emocji. I tak też było gdyż w meczu padło aż dziesięć bramek po pięć zdobyła każda z drużyn a końcowy wynik tego spotkania to 5:5. Festiwal strzelecki w Trzemesznie rozpoczęli goście. W 15 minucie gola dającego im prowadzenie zdobył Damian Kotowski. Dwie minuty później było już 1:1 za sprawą gola zdobytego przez piłkarza gospodarzy Kajetana Powała. W 19 minucie to gospodarze po raz pierwszy w sobotnim meczu wyszli na prowadzenie 2:1 za sprawą zdobytej bramki  przez Kacpera Wegnera. Trzemesznianie jednak z prowadzenia cieszyli się zaledwie pięć minut. W 24 do stanu 2:2 w ekipie przyjezdnej doprowadził z Beniamin Trzepacz. Do końca pierwszej połowy padła jeszcze bramka autorem której okazali się podopieczni Grzegorza Witkowskiego. Po raz drugi na prowadzenie 3:2 zespół z Trzemeszna wyprowadził Albert Gąsiorowski. Po zmianie stron w sobotnim meczu padły jeszcze pięć goli z tym że dwa zdobyli trzemesznianie a trzy goście z Dąbia. I tak zaraz po wznowieniu gry prowadzenie zespołu z Trzemeszna podwyższył na 4:2 po zdobytym golu w 47 minucie Kacper Wegner. Minutę później goście zmniejszyli prowadzenie zespołu z Trzemeszna do 4:3 po bramce zdobytej przez Beniamina Trzepacza. W 54 minucie piątego gola dla zespołu z  grodu Kilińskiego zdobył Sebastian Baran i było 5:3 dla Zjednoczonych Trzemeszno. W tym momencie wydawało się że zwycięstwo zespołu z Trzemeszna jest na wyciągnięcie ręki. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż goście zdobyli do zakończenia meczu jeszcze dwie bramki przez co doprowadzili do stanu 5:5 a przez to oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. I tak na 5:4 gola dla Dąbia zdobył Beniamin Trzepacz a że była to trzecia bramka zdobyta w meczy w Trzemesznie przez tego gracza tym samym zawodnik z Dąbia ustrzelił przysłowiowego hat tricka. Ostatnia bramka dla przyjezdnych padła w 89 minucie a autorem jej okazał się w ekipie przyjezdnych Kacper Ciszewski.

Teraz zespół z Trzemeszna zaliczy przymusową pauzę a do gry Zjednoczeni powrócą  5-6 września.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Artur Sosna, Kacper Wegner (82' Jakub Bednarek), Ireneusz Waliszewski (46' Hubert Słowik), Bartosz Sobański, Kajetan Powała, Dawid Liberkowski, Sebastian Ferenc, Kacper Czarnecki, Tobiasz Bartkowski (67' Eryk Grzegorski), Bartosz Kwitowski, Albert Gąsiorowski (46' Sebastian Baran)