Grający trener Czarnych Czerniejewo poprowadził swój zespół do kolejnego zwycięstwa!

2018-10-22

Dziesiąte zwycięstwo z rzędu na swoim koncie w niedzielę 21 października zapisali w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód piłkarze Czarnych Czerniejewo, którzy w meczu wyjazdowym pokonali Szturm Janikowo w stosunku 2:0. Ojcem sukcesu czerwono-czarnych okazał się grający trener tej drużyny Maciej Lisiecki, po którego dwóch celnych trafieniach do bramki przeciwnika komplet punktów pojechał do Czerniejewa.

Niedzielne spotkanie pomiędzy Sturmem Jenikowo a Czarnymi Czerniejewo, do którego doszło w Poznaniu miało od początku do końca dość wyrównany przebieg. Goście z Czerniejewa, prowadzenie w meczu mogli objąć już w 35 minucie. Wtedy to w polu karnym gospodarzy faulowany był Kamil Drahej. Sędzia prowadzący to spotkanie podyktował rzut karny na korzyść czerwono-czarnych, którego jednak na bramkę nie zamienił grający trener tego zespołu Maciej Lisiecki, gdyż piłkę uderzoną przez napastnika gości zdołał wybronić golkiper Szturmu Janikowo. I mimo jeszcze kilku zmarnowanych okazji strzeleckich między innymi w wykonaniu Patryka Buczkowskiego czy Krzysztofa Pawłowskiego, bezbramkowy wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy przez co oba zespołu do szatni schodziły remisując ze sobą 0:0.

Komplet trzech punktów zespół z Czerniejewa, zapewnił sobie dopiero w drugiej połowie niedzielnego spotkania piłkarskiego. Zaraz po wznowieniu gry w 49 minucie czerwono-czarnych na prowadzenie wyprowadził Maciej Lisiecki, który golkipera gospodarzy pokonał uderzając piłkę głową z najbliższej odległości po wcześniejszym dośrodkowaniu futbolówki w pole karne gospodarz przez Krzysztofa Pawłowskiego a następnie przedłużeniu jej przez Patryka Buczkowskiego. W 84 minucie padła druga bramka dla Czarnych Czerniejewo, jak się później okazało ostatnia zdobyta przez oba zespoły w tym meczu. Autorem drugiego gola dla czerwono-czarnych, po którym to już prowadzili 2:0 okazał się najlepszy snajper tej drużyny mowa tutaj o Macieju Lisieckim. Napastnik z Czerniejewa, drugiego gola na swoim koncie zapisał po dośrodkowaniu Krzysztofa Pawłowskiego, po którym wpakował piłkę do bramki gospodarzy z odległości drugiego metra. W tym miejscu należy zaznaczyć iż zdobyte dwie następnie bramki w sezonie 2018/2019 dają temu piłkarzowi 35 gole zdobyte od początku rozgrywek poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód. Zwycięstwo czerwono-czarnych z Szturmem Janikowo było by z pewnością jeszcze bardziej okazalsze gdyby wcześniej w 70 minucie Mariusz Sawicki, wykorzystał sytuacje sam na sam z golkiperem gospodarzy posyłając mu piłkę do jego bramki a nie obok. A tak spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Czarnych Czerniejewo.

Teraz zespół Czarnych Czerniejewo, czeka bardzo pracowity tydzień. Otóż w środę 24 października czerwono-czarni powalczą na własnym stadionie o dalszy awans do 1/8 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego podejmując o 15.45 zespół Unii Swarzędz. Z kolei w sobotę 27 października również u siebie o godzinie 15.00 w kolejnym meczu mistrzowskim czerwono-czarni podejmować będą zespół Canarinhos Skórzewo.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk - Krzysztof Pawłowski, Rafał Pietrowski, Jakub Cierpiszewski, Karol Jańczak (46 Mariusz Sawicki), Rafał Wawrzyniak, Piotr Cyrulewski (82 Filip Budasz), Kamil Draheim (88’ Sławomir Staniszewski), Patryk Buczkowski (80 Bartosz Kozioł), Mateusz Goździaszek, Maciej Lisiecki