Grali beklasowcy z powiatu gnieźnieńskiego

2017-09-20

W miniony weekend 16-17 września o kolejne punkty mistrzowskie w poznańskiej klasie B grupie 1 walczyły trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Wełniaka Kiszkowo, Fara Pelikan Żydowo i Lider Szczytniki Czerniejewskie. W zakończonych spotkaniach z udziałem trzech wyżej wymienionych drużyn odnotowano dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę.

Porażka Wełnianki z Łopuchowem

Po ubiegłotygodniowej wygranej Wełnianki Kiszkowo nad zespołem LKS Kicin w stosunku 5:1 w niedzielę 17 września podopieczni Piotra Wojnowskiego, po raz drugi w przeciągu tygodnia podejmowali na własnym  terenie zespół KS Łopuchowo. Gospodarze tym razem nie sprostali swojemu rywalowi przegrywając z nim w stosunku 1:3. Początek niedzielnego meczu trzeba przyznać nie ułożył się po myśli kiszkowian gdyż schodząc do szatni na przerwę przegrywali oni z drużyną z Łopuchowa po bramkach zdobytych w 30 i 38 minucie 2:0. Po zmianie stron gospodarze dążyli do zmianę niekorzystnego wyniku. Jednakże to gościom z Łopuchowa w 70 minucie udało się zdobyć kolejnego gola i było już 3:0 dla przyjezdnych. Kiszkowianom dopiero w 85 minucie udało się zdobyć gola kontaktowego jak się później okazało jedynego w całym meczu. Bramkę zmniejszającą prowadzenie gości do 3:1 zapisał na swoim koncie Mateusz Krawczyk pokonując bramkarza gości po zagraniu piłki przez Łukasza Jałoszyńskiego. Wprawdzie strzelec jedynej bramki dla kiszkowian miał okazję do zdobycia drugiego gola w niedzielnym meczu lecz w 87 minucie po jego strzale z 11. metra zmierzającą piłkę pod poprzeczkę bramki gości zdołał wybronić golkiper zespołu z Łopuchowa. Tyma samym mecz w Kiszkowie zakończył się zdecydowanym zwycięstwem piłkarzy z Łopuchowa w stosunku 3:1.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Łenc, Marek Raith, Kamil Kupidura (75’ Szymon Kluczyński), Hubert Starczewski (70’ Damian Kopeć), Maciej Zabierek (55’ Łukasz Górny), Łukasz Jałoszyński, Szymon Burgiel, Mateusz Krawczyk, Sławomir Kasprzak, Sebastian Żelazny (55’ Karol Stein)

Kolejny mecz zespół z Kiszkowa rozegra na wyjeździe 24 września kiedy to o godzinie 13.00 podejmowany bezie przez zespół LKS Lipa.

Pierwsze punkty Lidera Szczytnik Czerniejewskich

Po trzech porażkach z rzędu wreszcie zespół Lidera Szczytnik Czerniejewskich, w czwartej kolejce nowego sezonu 2017/2018 rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1 zapisał na swoim koncie punktów ligowych. W niedzielę 17 września zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskich, w Żydowie gdzie rozgrywa swoje mecze mistrzowskie podejmował drużynę Błękitnych Owińska. Spotkanie po dość zaciętym jego przebiegu zakończyło się pierwszy zwycięstwem zespołu Lidera Szczytnik Czerniejewskich w stosunku 2:1 przez co gospodarze jako beniaminek tych rozgrywek zapisali na swoim koncie pierwsze punkty ligowe. Niedzielne spotkanie dla podopiecznych Piotra Tamula, rozpoczęła się jednak niepomyślnie gdyż już w 1 minucie meczu gospodarze stracili bramkę i przegrywali z swoim rywalem 1:0. Z upływem jednak czasu gospodarze otrząsnęli się z straconego gola i z większym animuszem ruszyli na bramkę swojego rywala stwarzając sobie dogodne sytuacje strzeleckie do wyrównania stanu meczu. Sztuka ta gospodarzom udała się w 25 minucie kiedy to po kolejnym ataku w wykonaniu całej drużyny w polu karnym gości był faulowany Mateusz Chodyniecki. Podyktowany rzut karny na bramkę zamienił Adrian Łucki czym doprowadził do stanu 1:1. A że więcej bramek w pierwszej połowie już obu ekipą nie udało się zdobyć więc oba zespoły na przerwę schodziły remisując ze sobą 1:1. Pierwsze zwycięstwo i komplet punktów w trwającym sezonie zespół Lidera Szczytnik Czerniejewo, zapisał w drugiej połowie niedzielnego meczu zdobytą bramką w 72 minucie. Autorem gola podobnie jak to  było przy pierwszej bramce okazał się Adrian Łucki. Mimo że w ostatnich minutach gospodarze męli jeszcze okazję do podwyższenia swojego prowadzenia lecz ta sztuka się nie udała gdyż Mateusz Chodyniecki spudłowała do pustej bramki. Wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem Lidera Szczytnik Czerniejewskich w stosunku 2:1.

Skład Lidera Szczytnik Czerniejewskich: Dawid Szeja, Patryk Cichowicz, Przemysław Jacek, Mateusz Chodyniecki, Adrian Łucki ( 81’ Krystian Brzóstowicz), Jakub Łopyta, Dawid Kierzek (89’ Kacper Kostrzyński), Damian Kobielski, Dominik Kierzek, Mikołaj Nowakowski (46’ Patryk Polus – 80’ Damian Domaszewski), Wojciech Bednarz.

Następne spotkanie zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie rozegra 23 września wtedy to w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego o godzinie 16.00 podejmowany będzie przez drużynę Fary Pelikan Żydowo.

Trzecie zwycięstwo Fary Pelikan Żydowo

Kolejny komplet punktów na swoim koncie w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 zapisali z kolei piłkarze Fary Pelikan Żydowo. W sobotę 16 września żydowianie udali się do Poznania gdzie byli podejmowani przez zespół Jadwiżański KS. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Piotra Woźnego, którzy pokonali gospodarzy tego pojedynku piłkarskiego w stosunku 2:1. Było to już trzecie zwycięstw piłkarzy z Żydowa, w trwającym sezonie przez co Fara Pelikan przoduje w ligowej tabeli z kompletem 9. punktów.