Grali dla 22. Finału WOŚP w Gnieźnie i wygrała Reprezentacja ZSP nr 3 z Gniezna.

2014-01-12

12 stycznia rozegrano turniej dla 22. Finału WOŚP w Gnieźnie, w którym udział wzięły KS Mieszko - Carbon Gniezno, KS Gniezno, reprezentacja ZSP nr 3 w Gnieźnie oraz KS Tytan Gniezno.

Organizatorem i pomysłodawcą tego mini turnieju był gnieźnieński klub rugby KS Tytan Gniezno, któremu udało się wciągnąć kolejne kluby czyli KS Mieszko-Carbon Gniezno i KS Gniezno. Również w tej imprezie udział wzieła reprezentacja ZSP nr 3 z Gniezna.

Zanim odgwizdano pierwszy gwizdek do gry, wszystkie drużyny przekazały na ręce Szefa Sztabu Gnieźnieńskiego WOŚP Rafała Popka rzeczy przeznaczone do licytacji a były to: koszulka klubowa Mieszko - Carbon Gniezno i piłka do gry w piłkę nożna wszystko posiadające podpisy zawodników, KS Gniezno również przeznaczył futsalówkę podpisaną przez gości grających tydzień wcześniej w Witkowie na rzecz WOŚP a rugbyści przekazali piłkę do gry w rugby.

W tym dniu nie liczył się wynik a idea tego turnieju i szczytny cel, dlatego aby połączyć formę rywalizacji z zabawą drużyny pierwszą polowe rozgrywały piłką nożną a drugą połowę zagrali piłką do rugby. To właśnie ta druga piłka podczas rozgrywania spotkań przysporzyła nie lada kłopotów zawodnikom i samym bramkarzom zarazem śmiechu wśród zawodników i sporej grupy kibiców nie brakowało. Turniej rozegrano 2 x 10 minut systemem każdy z każdym.

Ostatecznie turniej wygrała reprezentacja ZSP nr 3 z Gniezna. Na drugim miejscu uplasowała sie ekipa z KS Gniezno a na trzecim "wylądowała" drużyna KS Mieszko - Carbon Gniezno. Organizatorom KS Tytanowi Gniezno przypadło czwarte miejsce.