Grand Prix w Gołąbkach rozstrzygnięte

2020-02-12

W sobotę, 1 lutego w Gołąbkach (gmina Trzemeszno) odbył się ostatni z czterech biegów zorganizowanych w ramach VI Grand Prix Trzemeszna.

Pomysłodawcą tej imprezy i jej organizatorem jest Fundacja „Aktywne Trzemeszno”. Na każdy start składał się bieg na dystansie 10 km i marsze nordic walking na trasie 5 km. Imprezie towarzyszyły biegi dziecięce.

Tradycją Grand Prix  biegów FAT jest przypisanie im jakiejś tematyki. Tym razem bieg przebiegał pod hasłem „kwiaty i krawaty”. W biegu na 10 km najlepszym był Jarosław Jagieła z Bydgoszczy 0:37:53, drugi był Maciej Andrzejewski z Gniezna 0:38:40, trzeci Michał Senger z  Gąsawy 0:38:52. W marszu na 5 km najszybciej finiszował Grzegorz Mądry z Trzemeszna 0:36:32, druga była Małgorzata Szczudlik z Trzemeszna 0:36:34, trzecie miejsce zajął Jerzy Buczkowski ze Żnina 0:36:45. Lutowy bieg był podsumowującym całość wydarzenia. Uroczyste wręczenie nagród w cyklu biegów odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka”

Najszybszym zawodnikiem Grand Prix okazał się Jarosław Jagieła z TKKF Kolejarz Bydgoszcz, natomiast wśród kobiet Joanna Stawowa z Altomu Gniezno. W nordic walking najlepiej wypadli zawodnicy z Trzemeszna. Pierwsze miejsca zajęli: Grzegorz Mądry i Małgorzata Szczudlik, reprezentujący „Kijkowe Trzemeszno”.