Grinbud KS Gniezno przegrał w Grębocinie z TAF Toruń

2022-10-30

Na mecz 6. kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Grinbud Klubu Sportowego Gniezno wyjechał do Grębocina gdzie w hali tamtejszego Zespołu Szkół był podejmowany przez Toruńską Akademię Futsalu.

Wiosną gnieźnianie zwyciężyli w Grębocinie z TAF jedną bramką. Tym razem także zanosiło się na wyrównane spotkanie drużyn ze środka ligowej tabeli z identycznym dorobkiem 7 punktów. Goście dobrze rozpoczęli prowadząc już w tym spotkaniu dwiema bramkami dzięki trafieniom Bartosza Banasika i Pawła Kadłubowicza. W końcówce pierwszej połowy najpierw kontaktowego gola zdobył jednak Michał Kukowski, a wraz z syreną wyrównał Mateusz Waszak. Już  niespełna minutę po zmianie stron trzecią bramkę dla drużyny gnieźnieńskiej zdobył Wojciech Węgrzyn. W 29. minucie wyrównał Mateusz Kończalski, a kilkanaście sekund później czwartego gola dla gospodarzy strzelił Kacper Zboralski. Torunianie objęli prowadzenie, ale wkrótce mieli też na koncie pięć fauli. Po tym ostatnim przewinieniu rzut wolny wykorzystał Paweł Kadłubowicz doprowadzając do remisu 4:4. Gospodarze grali jednak coraz skuteczniej. W 35. minucie po trafieniu Nikodema Wójcika ponownie objęli prowadzenie. Dwie minuty przed końcem spotkania  trener Adam Heliasz postanowił zastąpić bramkarza piątym zawodnikiem. Bliski wyrównania był Wojciech Węgrzyn , ale chwilę później na 6:4 podwyższył Krystian Kraśniewski. Ten sam zawodnik zdobył także siódmego gola dla TAF trafiając  do pustej bramki gości. Na otarcie łez Wojciech Węgrzyn w ostatnich sekundach zmniejszył nieco rozmiary porażki ustalając wynik spotkania na 5:7.

TAF Toruń  - Grinbud KS Gniezno 7:5 (2:2)

TAF Toruń – Krystian Kraśniewski – 2 (38’, 39’), Michał Kukowski – 1 ( 19’), Mateusz Waszak – 1 (20’), Mateusz Kończalski – 1 (29’),   Kacper Zboralski – 1

(30’),
Grinbud KS Gniezno  – Paweł Kadłubowicz – 2 (16’, 31’), Wojciech Węgrzyn – 2 (21’, 40’), Bartosz Banasik – 1 (13’)

Po porażce w Grębocinie zespół Klubu Sportowego Gniezno spadł na ósmą pozycję w ligowej tabeli mając w dorobku 7 punktów. Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają w Gnieźnie. W niedzielę, 6 listopada, o g.17 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki podejmą Best Drive Piła.