Grunwald mistrzem - AZS AWF zdobywcą Pucharu Polski

2020-07-05

Bardzo pracowity dla hokeistów na trawie był miniony weekend. Rozstrzygnęły się bowiem boje o medale mistrzostw Polski i Puchar Polski.

W sobotę, 4 lipca, rozegrane zostały mecze decydujące o podziale medali w rozgrywkach Superligi. W finale zmierzyły się lider i wicelider po rundzie jesiennej. Na stadionie przy ul. Promienistej Grunwald Poznań pokonał Pomorzanina Toruń 2:1 zdobywając mistrzostwo Polski. O trzecie miejsce zagrały zespoły AZS AWF Poznań i LKS Gąsawa. Spotkanie rozegrane na stadionie poznańskiej AWF przy ul. Królowej Jadwigi zakończyło się wygraną laskarzy z Pałuk 5:2.

Następnego dnia zespoły LKS Gąsawa i AZS AWF Poznań zmierzyły się na tym samym obiekcie w finałowej rozgrywce  o Puchar Polski. Tym razem lepszymi okazali się akademicy zwyciężając 4:1.

Finałowe rozstrzygnięcia w kategorii seniorów odbywały się bez udziału zespołów gnieźnieńskich, ale przypomnijmy, że w minionym tygodniu mistrzostwo Polski wywalczyli juniorzy Startu, o  czym pisaliśmy tutaj.