Grunwald obronił mistrzostwo Polski! LKS Rogowo wraca do I ligi!

2016-06-27

W dniach 25-26 czerwca na Stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu przy ul. Królowej Jadwigi rozegrany został turniej finałowy mistrzostw Polski w hokeju na trawie mężczyzn - niestety bez udziału żadnego z zespołów gnieźnieńskich.

W spotkaniach półfinałowych najpierw Grunwald Poznań wysoko pokonał LKS Gąsawa 8:0, a później, w bardzo wyrównanym meczu, AZS AWF Poznań nieoczekiwanie wygrał 3:2  z Pomorzaninem Toruń. W spotkaniu finałowym akademicy tylko do przerwy dotrzymywali kroku ekipie Grunwaldu, która prowadziła zaledwie 2:1. W drugiej połowie wojskowi nie pozostawili jednak rywalom żadnych złudzeń.  Zwyciężyli 6:1 i po raz 20. w historii sięgnęli po tytuł mistrza Polski. Brązowy medal wywalczył zespół Pomorzanina Toruń pokonując LKS Gąsawa 6:3. „Złotą Laskę” - nagrodę dla najskuteczniejszego zawodnika pierwszoligowych zmagań, otrzymał Marcin Strykowski (LKS Gąsawa)  - zdobywca 29 bramek. Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajął Marcin Grotowski ze Startu Gniezno mając na koncie 22 trafienia.

***

Równolegle z turniejem finałowym mistrzostw Polski rozegrane zostały spotkania barażowe  o  miejsce w rozgrywkach I ligi w kolejnym sezonie. W sobotę drugi zespół II ligi - LKS Rogowo pokonał na Stadionie Gminnym im. Leszka Białego, w Gąsawie HKS Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie 7:3. Spotkanie rewanżowe rozegrane na boisku hokejowym Kompleksu Sportowego Siemion w Siemianowicach Śląskich zakończyło się  remisem 3:3. W tej sytuacji ekstraklasę opuszczą w tym roku dwa zespoły ze Śląska (wcześniej zdegradowana została Ósemka Tarnowskie Góry), a do grona pierwszoligowców powróciły LKS Rogowo i Warta Poznań.