Grunwald obronił mistrzowski tytuł

2021-06-19

W sobotę, 19 czerwca, rozegrane zostały spotkania finałowe Superligi hokeja na trawie.

Mistrzostwo Polski po raz siódmy z rzędu wywalczył zespół Grunwaldu Poznań. Wojskowi na Stadionie im. Henryka Zielazka przy ul Promienistej w Poznaniu podejmowali Pomorzanina Toruń. Spotkanie przez niemal trzy kwarty było wyrównane. Dopiero w ostatniej  Grunwald uzyskał już wyraźną przewagę wygrywając ostatecznie 5:0. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Artur Mikuła, a po jednej: Michał Lange, Karol Bratkowski i Szymon Majchrzak.

Jeszcze bardziej wyrównany i emocjonujący przebieg miał mecz o brązowy medal. Na stadionie poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego zespół AZS AWF Poznań podejmował Wartę Poznań. Zieloni pierwsi objęli prowadzenie w tym spotkaniu po trafieniu Waldemara Rataja. W połowie trzeciej kwarty wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Kurniewicz. Ten sam zawodnik w 50. minucie  po raz drugi wpisał się na listę strzelców ustalając wynik meczu na 2:1 i w tej sytuacji brązowy medal wywalczył zespół akademików.

Przypomnijmy, że zespół Startu 1954 Gniezno zajął w minionym sezonie 5. miejsce.