Grzegorz Nowak – Mistrzem Polski w tenisie stołowym !

2016-05-09

Świetnie spisał się na odbywających się w dniach 7-8 maja w Gliwicach -Mistrzostwach Polski Niesłyszących młody tenisista stołowy Stelli Niechan Gniezno – Grzegorz Nowak.

Grzegorz zdobył w tych mistrzostwach łącznie 6 medali.  Najcenniejszy – złoty w grze deblowej konkurencji juniorów. Grając w parze z Adrianem Szeligą z Nadarzyna w półfinale pokonali parę z Wejherowa Dawid Damaszke-Filip Kostencki3:0, a w finale Pawła Przystupiaka i Jakuba Skowrońskiego z Lublina 3:0 .  Wicemistrzostwo Polski zdobył w grze singlowej juniorów po zwycięstwach z Dawidem Damaszke z Wejherowa 3:0, Krystianem Burza z Wrocławia 3:0, w półfinale z Pawłem Przystupiakiem z Lublina 3:0. Dopiero w finale uległ koledze deblowemu Adrianowi Szelidze 1:3. Również w grze mikstowej grając w parze z Mileną Walesiak z Otwocka zdobył srebrny medal. Niezwykle ważny dla osiemnastoletniego Grzegorza był  brązowy medal w singlu wśród seniorów, ponieważ otwierał drogę na udział w Mistrzostwach Świata. Jeszcze dwa brązowe medale  w grze deblowej i mikstowej w kategorii  seniorów dopełniły dorobek medalowy Grzegorza.

Najważniejszym efektem znakomitej gry naszego zawodnika jest powołanie do reprezentacji na Mistrzostwa Świata Seniorów Niesłyszących, które odbędą się w lipcu w Turcji w miejscowości Samsun.

Teraz Grzegorza czekają intensywne treningi, konsultacje i zgrupowania przed tymi prestiżowymi zawodami.