Grzegorz Nowak Mistrzem Polski w tenisie stołowym !!!

2015-04-27

Rewelacyjnie spisał się młody siedemnastoletni zawodnik Stelli Niechan podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących rozgrywanych w sobotę i niedzielę w Gdańsku.

W kategorii Młodzieżowców zdobył złoty medal w grze deblowej grając w parze z Adrianem Szeligą zdecydowanie bez straty seta wygrał cały turniej. W półfinale pokonali: Krystiana Murawskiego i Łukasza Szałygę z Przemyśla 3:0 i w finale Krystiana Buzę –Kamila Żołnierowicza z Wejherowa.   W konkurencji indywidualnej najpierw w grupie pokonał Pawła Skowrońskiego z Przemyśla 3:0, potem Pawła Bujaka z Wejherowa 3:0, Dawida Kowalczyka z Otwocka 3;0 w ćwierćfinale wygrał z Danielem Szymelą z Olecka3:0, w półfinale pokonał Pawła Przystupiaka z Przemyśla 3:0 i w finale uległ Adrianowi Szelidze z Lublina, na co dzień trenującym w klubie ekstraklasy w Nadarzynie po dramatycznym meczu 2:3. W konkurencji gry mieszanej Grzegorz w parze z Moniką Walesiak z Olecka zajęli drugie miejsce. Ulegając parze: Szeliga- Nowicka 1:3.

Niespodziankę zrobił Grzegorz w kategorii seniorów zdobywając brązowy medal, rewanżując się min. w ćwierćfinale Adrianowi Szelidze 3:2. Dopiero późniejszy zwycięzca, doświadczony Paweł Pięta z Częstochowy okazał się silniejszy wygrywając 3:0. Drugi złoty medal zdobył Grzegorz w konkurencji drużynowej dla reprezentacji Poznania.

Tak więc Grzegorz Nowak, zawodnik Stelli Niechan zdobył dwa złote medale,dwa srebrne i jeden brązowy podczas Mistrzostw Polski. Został też wyróżniony najwszechstronniejszym zawodów. Otrzymał też powołanie na Mistrzostwa Europy Niesłyszących zarówno w kategorii Młodzieżowej i Seniorów, które odbędą się we wrześniu w Austrii w miejscowości Baden. Wcześniej Grzegorza czekają dwa zgrupowania przygotowawcze w Gdański i w Częsochowie.