GTM Start Gniezno z licencją warunkową!

2017-12-09

Piątek 8 grudnia to nie tylko gala „Orły Startu 2017” ale również ważne informacje dla gnieźnieńskiego klubu w kontekście spraw formalnych związanych z występami w pierwszej lidze żużlowej.

Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej na sezon 2018 w dniu 6 grudnia podjął decyzję o przyznaniu GTM Start Gniezno licencji warunkowej. Informacja o tym fakcie przekazana została w piątek. Podobne licencje otrzymało sześć klubów z pierwszej ligi. Bezwarunkową licencję uzyskał na tym szczeblu rozgrywek uzyskał tylko Lokomotiv Daugavpils.

 

„Na chwilę obecną nie otrzymaliśmy uzasadnienia tej decyzji” – mówi dyrektor klubu Piotr Mikołajczak. „Jeśli chodzi o kwestie finansowe wszystko jest w jak najlepszym porządku. Potwierdził to przeprowadzony niedawno audyt, który zakończył się dla nas bardzo dobrym wynikiem. Możemy tylko spekulować, że chodzi o konieczność dostosowania infrastruktury na stadionie do wymagań regulaminowych. Mam tutaj na myśli konieczność zamontowania band absorbcyjnych do połowy prostych lub przedłużenia certyfikacji na bandy pneumatyczne” – dodaje.

 

Oczywiście, obowiązki tego zgodnie z regulaminem zostaną spełnione – zarówno zdemontowane bandy pneumatyczne przejdą certyfikację, a bandy absorbcyjne zostaną przedłużone do połowy prostych. Środki finansowe na te zadania są już zabezpieczone. Kibice Car Gwarant Start Gniezno mogą spać spokojne. Działacze beniaminka pierwszej ligi trzymają rękę na pulsie i wszystkie kwestie formalne są realizowane tak, aby żużlowcy bez przeszkód mogli wyjechać na wiosnę na tor przy W25.

 

Radosław Majewski +foto

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,gtm-start-gniezno-z-licencja-warunkowa.html