GTT Maciejka Diament Gniezno na Euco Susz Triathlon 2016

2016-06-30

W miniony weekend zawodnicy GTT Maciejka Diament Gniezno udali się w piękne okolice Warmii ,a konkretnie do miejscowości Susz-stolicy polskiego triathlonu. Tam przy okazji Euco Triathlon Susz 2016 rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w triathlonie Elity oraz Age Group na dystansie sprint,a także Mistrzostwa Polski Młodzików w aquthlonie.

W sobotę od rana rywalizację rozpoczęli najlepsi młodzicy w Polsce na dystansie 400m pływania oraz 2km biegu. Bardzo liczyliśmy na medal Kamila Kasprzyka , niestety pomimo bardzo dobrego pływania, kontuzja wykluczyła go z dalszej rywalizacji. W stawce blisko 50 młodzików   Izabela Bąkowska zajęła 8 miejsce, Agata Zachwieja 12, a Dominika Wróblewska 15. Wśród chłopców Kacper Centka ukończył wyścig na 9 miejscu.

Dokładnie o godzinie 13.00 ruszył wyścig w ramach Mistrzostw Polski kategorii wiekowych na dystansie SPRINT,czyli 750m pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5km biegu. Na linii startu stanęło ponad 600 zawodników, a wyścig trzeba było puścić w dwóch falach. Nie zawiedli Nasi juniorzy, Eryk Szyba zajął II m OPEN (IIm- M18),natomiast Piotr Zabiszak był IV OPEN (IIIm-M18). Kategorię M16 wygrał Filip Kasprzyk (14m-OPEN).
O godzinie 16.00 wystartowali Nasi młodzieżowcy. Michał Czech wśród Elity zajął 8 miejsce w kategorii M20.

Jest nam miło zakomunikować ,że Filip Kasprzyk na podstawie uzyskanych wyników  został wytypowany do czwórki najlepszych juniorów młodszych w Polsce , i od 2 do 5 lipca będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w triathlonie na Węgrzech - 2016 Tiszaujvaros ETU Triathlon Youth European Championships Festival.

W niedzielę odbyły się klubowe Mistrzostwa Polski Sztafet, gdzie Nasz klub wystawił dwie najmłodsze drużyny. Nasi młodzicy i juniorzy mieli okazje w jednym wyścigu mierzyć się z najlepszymi zawodnikami w Polsce m.in. Agnieszką Jerzyk , która już niedługo będzie Nas reprezentować podczas Igrzysk w Rio. W tak mocno obsadzonych mistrzostwach nasi zawodnicy zajęli 6 i 9 miejsce na 13 zgłoszonych ekip. Ciężko walczyć o medale z najlepszymi zawodnikami Elity, jednak doświadczenie zdobyte przez młodzików na takich zawodach jest bezcenne.

Już 30 czerwca ekipa GTT Maciejka Diament Gosir Gniezno udaję się na 11-dniowe zgrupowanie mające na celu bezpośrednie przygotowanie do najważniejszych imprez w tym sezonie ,a mianowicie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla juniora młodszego oraz Mistrzostw Polski w triathlonie młodzików i juniorów. Zawody odbędą 23-24 lipca podczas Festiwalu Triathlonu w Sławie.