Har-trick Kulczaka. I ,,Owce” wygrywają derby powiatu gnieźnieńskiego w Łubowie!

2022-09-11

W trzeciej kolejce ligowej wielkopolskiej klas A PROTON grupy 4 nowego sezonu 2022/2023 w Łubowie w niedzielę 11 września doszło do spotkania mistrzowskiego w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego.

Tego dnia miejscowy Formaton Piast podejmował na własnym trenie i przed własną publicznością sąsiada za miedzy zespół WKS Owieczek. Spotkanie zakończyło się pełnym sukcesem zespołu z Owieczek prowadzonym przez trenera Dariusza Kuryłę, który pokonał na domowym trenie drużynę Formatonu Piast Łubowo w stosunku 4:1. Ojcem sukcesu ,,Owiec” okazał się czym starszy tym lepszy jak wino 41 letni Marek Kulczak, który trafił do zespołu z Owieczek przed rozpoczęciem sezonu na zasadzie transferu definitywnego z Orkanu Konarzewo. Kulczak bowiem w niedzielnym meczu w Łubowie ustrzelił pierwszego hat-tricka w nowym sezonie oby nie ostatniego. Przechodzą jednak do konkretów. To w spotkanie zdecydowanie weszły ,,Owce”, które po dwóch kwadransach pierwszej połowy wyszły na prowadzenie 1:0. Gola pierwszego z trzech na swoim koncie zapisał Marek Kulczak. Łubowianie wprawdzie starali się odrobić stratę bramkową lecz nic im nie wychodziło. I pierwsza część meczu zakończyła się skromnym jednobramkowym prowadzeniem WKS Owieczek. O wiele więcej w pojedynku derbowym działo się w drugiej połowie.  Goście z Owieczek zaaplikowali bowiem łukowianom trzy kolejne bramki tracąc ich zaledwie jedną. ,,Owce” w 50 minucie zdobyły swojego drugiego gola i prowadziły 2:0. Bramkę na swoim koncie zapisał Błażej Fedyszyn. Nie upłynęło sześć kolejnych minut drugiej połowy a WKS Owieczki powadziły już 3:0. W roli głównej wystąpił Marek Kulczak, który zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Gospodarze dopiero w 65 minucie zdobyli gola kontaktowego jak się później okazało jedynego w niedzielnym spotkaniu. Prowadzenie WKS Owieczki na 3:1 zmniejszył zdobytą bramką w szeregach łubowian Mariusz Jabkiewicz. Wynik końcowy meczu 4:1 dla ,,Owiec” został ustalony w doliczonym czasie 90+1. Kropkę nad ,,i” w szeregach gości zdobytą bramką postawił nie kto inny niż Marek Kulczak, który tym samym ustrzelił przysłowiowego hat-tricka strzelając trzeciego swojego gola. Ostatecznie pierwsze derby powiatu gnieźnieńskiego nowego sezonu 2022/2023 zakończyły się zwycięstwem zespołu WKS Owieczki w stosunku 4:1.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Luboński KS 3 9 3 0 0 8-1 1 0 0 3-0 2 0 0 5-1
2.  Wełna Rogoźno 3 7 2 1 0 7-4 1 0 0 1-0 1 1 0 6-4
3.  1922 Lechia II Kostrzyn 3 6 2 0 1 11-4 2 0 0 11-3 0 0 1 0-1 1 3 1 0 0 6-1
4.  Kotwica II Kórnik 3 6 2 0 1 8-3 1 0 1 6-3 1 0 0 2-0
5.  KS Fałkowo 3 6 2 0 1 11-6 1 0 0 4-0 1 0 1 7-6 1 0 0 0 1 1-6
6.  WKS Owieczki 3 5 1 2 0 6-3 0 2 0 2-2 1 0 0 4-1
7.  Las Puszczykowo 3 5 1 2 0 7-5 0 0 0 0-0 1 2 0 7-5
8.  Koziołek Poznań 3 4 1 1 1 4-7 1 0 0 1-0 0 1 1 3-7 1 1 0 1 0 2-2