Hat trick Daniela Szymańskiego w meczu kontrolnym z Vitcovią Witkowo

2014-02-23

Po wcześniejszej porażce z Victorią Września oraz remisie z Wełną Skoki, drużyna Mieszka-Carbon Gniezno, przygotowująca się do rundy rewanżowej sezonu2013/2014 w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze grupie północnej w trzecim meczu kontrolnym tej zimy odniosła pierwsze zwycięstwo.

W sobotę 22 lutego podopieczni Przemysława Urbaniaka w Inowrocławiu w trzecim meczu sparingowym zmierzyli się z zespołem  Vitcovii Witkowo, występujący na co dzień w zmaganiach poznańskiej klasy okręgowej wschód. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gnieźnian, którzy pokonali swojego rywala w stosunku 1:4. Biało-niebiescy na prowadzenie 1:0 w sobotniej potyczce kontrolnej wyszli w 10 minucie gry. Tomasza Roszyka golkipera z Witkowa z bliskiej odległości celny strzałem pokonał w zespole Mieszka-Carbon napastnik tej drużyny Daniel Szymański. Ten sam zawodnik w 30 minucie zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny podwyższając tym samym jej prowadzenie na 2:0. Tym razem napastnik Mieszka-Carbon, wykorzystał zagraną piłkę przez Dawida Ciążyńskiego i strzałem z 6 metra ,,za kołnierz” umieści ją w bramce nad interweniującym golkiperem z Witkowa. W 40 minucie gospodarze tej potyczki kontrolnej zdobyli gola kontaktowe, w wyniku czego zmniejszyli prowadzenie Mieszka-Carbon do 2:1. Autorem gola w zespole Vitcovii okazał się Patryk Dąbek, który bramkarza Mieszka-Carbon – Patryka Szafrana pokonał strzałem z głowy z 5 metra po wcześniejszej wrzutce piłki w pole karne gnieźnian w wyniku egzekwowanego rzutu wolnego z 16-tego metra przez Dawida Kustrę. Więcej bramek do końca pierwszej połowy obu drużyną nie udało się już zdobyć więc ta część meczu sparingowego zakończyła się prowadzeniem Mieszka-Carbo w stosunku 2:1.

Po zmianie stron, nadal inicjatywa w grze należała do gnieźnian, co udokumentowali zdobyciem następnych dwóch goli przy żadnym straconym, chociaż w zespole z Witkowa w tej części gry aż trzykrotnie bliski zdobycia drugiej bramki był w sytuacji sam na sam Filip Janiszewski. Wracając jednak do bramek zdobytych w tej części meczu przez biało-niebieskich. To w 60 minucie prowadzenie Mieszka-Carbon na 3:1, po wcześniejszym dograniu piłki przez Dawida Ciążyńskiego podwyższył Hubert Nowak pokonując bramkarza z Witkowa z bliskiej odległości. Ostatnia bramka czyli czwarta w sobotnim meczu kontrolnym dla Mieszka-Carbon została zdobyta w końcówce meczu czyli w 90 minucie. Po raz trzeci w tym spotkaniu w zespole Mieszka-Carbon golkipera z Witkowa tym razem w sytuacji sam na sam pokonał Daniel Szymański. Tym samym mody napastnik biało-niebieskich ustrzelił w meczu przysłowiowego hat tricka. Po tym golu i wznowieniu gry sobotnie spotkanie zakończone. A ostateczny wynik sparingowej potyczki piłkarskiej to zwycięstwo Mieszka-Carbon Gniezno nad zespołem Vitcovii Witkowo w stosunku 4:1.

Kolejnym przeciwnikiem Mieszka-Carbon, w czwartym meczu kontrolnym będzie ekipa SKP Słupca. Natomiast Vitcovia Witkowo również tego samego dnia w Bojanowie będzie miała za rywala zespół Warty Międzychód

Vitcovia Witkowo – Mieszko-Carbon Gniezno 1:4 (1:2)