Hat trick Filipa Kruczyńskiego. I pewna wygrana Pelikana Niechanowo!

2020-11-15

Piłkarze Pelikana Niechanowo nie zwalniają tempa w odnoszeniu zwycięstw. Jedenastą wygraną na swoim koncie zielono-czarni przy dwóch remisach i jednej porażce, zapisali w rozgrywkach wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box w sobotę 14 listopad.

Tego dnia podopieczni grającego trenera Andrzeja Stefańskiego, w Trzemesznie na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą gdyż boisko na Plantach w Niechanowie nie nadaje się do rozgrywania meczy mistrzowskich podejmowali w ramach XV kolejki ligowej trwającej jeszcze rundy jesiennej zespół Warty Krzymów. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu z Niechanowa, który pokonał swojego rywala gładko 4:0. Niechanowianie prowadzenie w meczu 1:0 objęli w 21 minucie. Po podaniu Kamila Buczka golkipera przyjezdnych pokonał Filip Kruczyński. W 37 minucie zielono-czarni, powinni prowadzić z swoim rywalem różnicą dwóch goli, gdyby podyktowany rzut karny na korzyść Pelikana na bramkę zamienił grający trener tej drużyny Andrzej Stefański. I nadal w meczu mieliśmy 1:0 dla Pelikana Niechanowo. Jednobramkowe prowadzenie niechanowian utrzymało się do końca pierwszej połowy chociaż zawodnicy tej drużyny mogli zdobyć jeszcze jedną bramkę z wypracowanych sytuacji strzeleckich.

Podopieczni grającego trenera Pelikana, swoje jedenaste zwycięstwo w trwającej jeszcze rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 przypieczętowali w drugiej połowie sobotniego spotkania. W 63 minucie na 2:0 prowadzenie zielono-czarnych podwyższył Kamil Buczek, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filip Kruczyński. Cztery minuty później było już 3:0 dla Pelikana Niechanowo po golu zdobytym przez Filipa Kruczyńskiego przy asyście Kamila Buczka. Wynik meczu 4:0 dla Pelikana Niechanowo został ustalony w 69 minucie, kiedy to po raz trzeci celnie piłkę do bramki swojego rywala skierował Filip Kruczyński po podaniu Macieja Białasa. A że Kruczyński już więcej goli w tym meczu nie zdobył tym samym trzecie trafienie zostało mu zaliczone jak hat trick w całym sobotnim meczu. Po tej wygranej zespół Pelikana Niechanowo, plasuje się na pozycji wicelidera swojej grupy i trzeba przypuszczać że na takiej pozycji przezimuje okres roztrenowania by na wiosnę 2021 powalczyć o fotel lidera.

W nadchodzącym czasie zespół Pelikana Niechanowo, czekają dwa mecz mistrzowskie którymi to zakończą rywalizację piłkarską w wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupie 3 rundy jesiennej 2020/2021.  Już w najbliższą środę 18 listopada zielono-czarni w meczu zaległej 13e kolejki zmierzą się w Trzemesznie o godzinie 17.00 z ekipa Sparty Orzechowo. Z kolei rundę jesienną zespół z Niechanowa zakończy 21 listopada meczem wyjazdowym w Brudzewie gdzie o godzinie 13.00 zmierzy się z ekipą tamtejszej Kasztelani.

Skład Pelikan Niechanowa: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski, Patryk Waluszyński (68' Mikołaj Danielewicz), Andrzej Stefański, Dawid Połatyński, Dawid Kustra, Filip Kruczyński (75' Damian Nowaczyk), Patryk Jarzyński (78' Jakub Olejniczak), Krzysztof Jackowiak, Kamil Buczek (88' Mateusz Kruszlewski), Maciej Białas