Hattrick Damiana Grzesiaka. Formaton Piast Łubowo wygrywa zdecydowanie z Antaresem Zalasewo

2019-05-05

Nie odnotowano niespodzianki w meczu 20 kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1 z udziałem drużyny Formatonu Piasta Łubowo.

Po środowym niespodziewanym remisie 1:1 łubowian na własnym trenie z Pogonią Książ Wielkopolski. W niedzielę 5 maja zespołowi prowadzonemu przez Arkadiusza Kościańskiego, przyszło walczyć o kolejne punkty w dobiegającym do końca tygodniu w Swarzędzu z zespołem Antaresu Zalasewo. W konfrontacji obu zespołów, które przed tym spotkaniem zajmowały czwarte miejsca w ligowej tabeli - gospodarze czwarte od końca z kolei łubowianie czwarte w rozgrywkach. Zdecydowanie lepszymi w tej rywalizacji piłkarskiej okazali się zawodnicy drużyny Farmatonu Piasta Łubowo, pokonując swojego rywala na własnym trenie i przed własną publicznością w stosunku 4:1.

Łubowianie praktycznie można śmiało stwierdzić zwycięstwo zapewnili sobie po upływie czterdziestu pięciu minut. W spotkaniu, w którym to Formaton Piast od początku przeważał na boisku w Swarzędzu. Podopieczni Arkadiusza Kościańskiego, swoją przewagę nas rywalem udokumentowali zdobyciem gola już po kwadransie, którym to objęli prowadzenie 1:0. Na listę strzelców wpisał się Damian Grzesiak, który bramkarza gospodarzy pokonał bezpośrednim uderzeniem piłki z egzekwowanego rzutu wolnego z odległości 20 metra.  Dwie minuty później było już 2:0 dla Farmatonu Piast Łubowo. Po zagraniu piłki w pole karne zespołu Zalasewa w wykonaniu Patryka Kanclerza bramkarza gospodarzy pokonał tym razem Mikołaj Kidawa. Gospodarze na te dwa stracone gole odpowiedzieli jedną bramką, którą to zmniejszyli prowadzenie drużyny z Łubowa do 2:1. W 20 minucie golkiper Formatonu Piasta Łubowo – Wojciecha Kalmusa, wyjmował piłkę z własnej bramki po egzekwowanego rzucie wolnym przez jednego z piłkarzy Anatersu Zalasewo. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa. W 38 minucie łubowanie po raz trzeci w niedzielnym meczu cieszyli się z zdobyczy bramkowej. Krystian Grzesiak dograł piłkę do Damiana Grzesiaka, a ten pewnie z najbliższej odległości w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy wpakował piłkę do bramki swojego rywala. W tym układzie Formaton Piast Łubowo, na przerwę schodził prowadząc z Antaresem Zalasewo już w stosunku 3:1. Po zmianie stron nadal przewagę na boisku posiadali łubowanie, którzy stwarzali sobie kolejne dogodne sytuacje strzeleckie po zdobycia następnych goli. Dopiero jednak w 87 minucie Farmaton Piast Łubowo, przypieczętował swoje zwycięstwo nad zespołem z Zalasewa w stosunku 4:1 zdobyciem czwartej bramki. Mariusz Jabkiewicz zagrał piłkę do Damiana Grzesiaka, który ponownie z bliskiej odległości posłał ją celnym uderzniem do bramki swojego rywala. A  że było to trzecie celne trafienie w niedzielnym meczu Damiana Grzesiaka, do bramki swojego rywal tym samym zawodnik Formatonu Piast Łubowo skompletował na swoim koncie popularnego hattricka.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Wojciech Kalmus, Łukasz Reszelwski, Przemysław Wolniewicz, Damian Grzesiak, Karol Karasiewicz (65’ Karol Szawjcowski), Mikołaj Kidawa (85’ Rafał Mucha), Yurii Mazur (82’ Patryk Giżycki), Krystian Grzesia (75’ Mariusz Jabkiewicz), Patryk Cegielski, Patryk Kanclerz (80’ Adrian Łucjan), Adrian Wachoń